CS GO Başlatma Seçenekleri 2023

CS GO başlatma seçenekleri CS GO oyununda vazgeçilmez ayarlardan bir tanesidir. CS GO başlatma seçenekleri sayesinde hem daha stabil oynayış, hem daha iyi FPS, hem de kendi donanımınıza göre özelleştirilmiş ayarlar yapabileceğiniz seçenekleri sizlere sunmaktadır.

cs go başlatma seçenekleri fps arttırma
cs go başlatma seçenekleri fps arttırma

CS GO başlatma seçenekleri FPS arttırma konusunda çok etkili bir yöntem olsa da profesyonel oyuncular zaten donanımları çok iyi olduğu için bu ayarı genelde kendilerine göre daha iyi oynanış sağlamak için kullanmaktalar. Bizlerde bu yazımızda sizlere CS GO başlatma seçenekleri ayarları hakkında tüm detayları paylaşacağız.

CS GO Başlatma Seçenekleri Ayarları⚙️

cs go başlatma seçenekleri ayarları
cs go başlatma seçenekleri ayarları

CS GO başlatma seçenekleri ayarları makalemizin başında da belirttiğimiz üzere CS GO oyununda daha iyi FPS almanızı sağlayan kodlardır. Başlangıç kodları sayesinde sürekli her oyuna girdiğinizde tekrar tekrar aynı kodları girmenize gerek kalmıyor, bu sayede tek seferde FPS arttırmanızı sağlayan başlangıç kodlarını girerek CS GO oyununda FPS artışı sağlayabiliyorsunuz.

CS GO başlatma seçenekleri Steam platformunun kullanıcılarına sunduğu bir özellik olduğu için sadece Steam üzerinden bu yöntemi uygulayabiliyorsunuz, zaten CS GO oyunu da orijinal olarak sadece Steam platformunda bulunmaktadır. Şimdi sizlere sırasıyla CS GO başlatma seçenekleri Steam, CS GO Unlost Başlatma Seçenekleri, CS GO Başlatma Seçenekleri XANTARES, CS GO Başlatma Seçenekleri 144 HZ konularını anlatacağız.

CS GO Başlatma Seçenekleri Nerede?🤔

CS GO başlatma seçeneklerini girmeniz için tabiki öncelikle başlatma seçeneklerinin nasıl açıldığını bilmeniz gerekiyor. Şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları takip ederek CS GO oyununda başlatma seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

 • İlk olarak Steam hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından Steam kütüphanenize giriş yapın.
 • Steam kütüphanenizdeki CS:GO oyununu bulun.
 • Daha sonra CS:GO oyununa sağ tıklayın ve Özellikler kısmını açın.
 • Karşınıza ilk olarak genel ayarlar kısmı çıkacaktır. Genel ayarlar kısmında yer alan başlatma seçeneklerini ayarla kısmı aradığımız kısım.

Yukarıdaki adımları sırasıyla takip ettiğinizde CS:GO başlatma seçenekleri bölümüne ulaşmış olacaksınız.

CS GO Başlatma Seçenekleri Steam🎮

CS GO başlatma seçenekleri Steam başlığımızda sizlere CS GO oyununda hem FPS artışı için, hem de oynayış kolaylığı için kullanabileceğiniz başlatma seçeneklerini göstereceğiz. Bu sayede istediğiniz şekilde CS GO başlangıç kodlarını ayarlayabileceksiniz.

CS GO başlatma seçenekleri Steam ayarları aşağıdaki gibidir.

cs go başlatma seçenekleri steam
cs go başlatma seçenekleri steam
 • -novid: CS:GO oyunu açılışında ekranınıza gelen introyu otomatik olarak kaldırır ve bir daha karşınıza çıkmamasını sağlar.
 • -noubershader: Eski nesil İntel kartlarda shader kısmını devre dışı bırakmaktadır ve böylece FPS artışı sağladığı söylenir ancak her bilgisayarda da çalışan bir kod değildir.
 • +console: Oyunu ilk açtığınızda ekranınıza ilk olarak konsol kısmının gelmesini engeller eğer oyun içi ayarlarda konsol kısmı açık değil ise sizde zaten gelmiyor olabilir.
 • -high: CS:GO oyununun bilgisayarda yüksek öncelikli olarak çalıştırılmasını sağlar. Bu kod sayesinde CS:GO oyunu içerisinde daha düşük gecikme ve daha iyi FPS değerleri almış olacaksınız.
 • +ct_forcepreload 1: Oyun içerisinde ki haritaları önceden yükleyerek oyunun daha hızlı açılmasını sağlar. Bu kod ilk harita yüklemelerinde daha uzun beklemenize de sebebiyet verecektir.
 • -limitvsconst: Gölgelendirici arabelleğini sınırlandırmaya yarar, böylece FPS artışına sebebiyet verir.
 • -full veya -fullscreen: Baştan belirtmek gerekirse asla iki kodu birden kullanmaya kalkmayın. İki koddan istediğinizi kullanabilirsiniz. Kodu kullandığınızda CS:GO oyunu bilgisayarınızda otomatik olarak tam ekran açılacaktır.
 • -softparticlesdefaultoff: CS GO oyununda yazılım partiküllerinin varsayılan modunun kapatılmasını sağlar. Bu kodun kullanılması FPS artışı sağlar ancak grafik kalitesini ciddi anlamda kötüleştirebilir.
 • -tickrate 128: CS:GO oyununda çevrimdışı modda botlarla savaşırken 128 tick sunuculara girmenizi sağlayan bir koddur. Alıştırma yapmayı sevenler veya çevrimdışı modda botlarla savaşmak isteyenler için kullanılması gereken bir kod.
 • -refresh “değer”, -freq”değer” , -refreshrate”değer”: 3 kodda CS:GO oyununda monitörünüzün yenileme değerini belirtmek için kullanılmaktadır. Monitörünüz en fazla kaç hertz çözünürlüğü destekliyor ise “değer” kısmına o sayı girilmelidir. 60 Hertz çözünürlükteki monitörlerde bu kodu kullanmayın.
 • -d3d9ex: CS:GO oyunu oynarken ALT+TAB geçişlerini daha hızlı yapmanızı sağlayan bir kod türüdür. Bu kod bilgisayarlarda ki oyunun kullandığı DirectX sürümünü 9’a düşürmektedir. Eski ve donanımı zayıf bilgisayarlarda performans artışı sağlarken, GTX ve üstü ekran kartlı bilgisayarlarda bu kodu kullanmak performans düşüşüne sebebiyet verir.
 • window , -windowed , -sw , -startwindowed: Belirttiğimiz 4 komutta CS:GO oyununu pencereli modda açmanızı sağlamaktadır.
 • +mat_queue_mode “değer”: CS GO oyununda işlemciyi optimize ederek daha iyi FPS almanızı sağlayan bir başlangıç kodudur. Kullanmak isterseniz CS GO başlangıç kodları kısmına +mat_queue_mode 2 şeklinde girmelisiniz.
 • -nojoy: Bilgisayarınızdaki Joystick desteğini kaldırır ve bilgisayarınızın CS:GO oyununda daha iyi performans vermesini sağlar.
 • -noborder: CS:GO oyununu pencereli modda oynamayı seviyorsanız bu CS:GO başlangıç kodu sayesinde monitörünüzün kenarında oluşan kenarlıkları kaldırmaktadır.
 • -forcenovsync: CS GO oyununda VSYNC özelliğini otomatik olarak kapatır ancak bazı bilgisayarlarda ekran yırtılmalarına sebebiyet verebilir.
 • -threads “değer”: Bu komudun bilgisayarınızın performansını arttığı söyleniyor ancak ben buna açıkçası pek inanmıyor. En az 4 çekirdekli işlemcilerde bu kodu deneyebilirsiniz. Değer kısmına işlemcinizin çekirdek sayısı yazılmalıdır.
 • -w “genişlik” -h “yükseklik”: CS:GO oyununu belirlediğiniz çözünürlüklerde oyun içi ayar kısmı yerine kod ile başlatmak istiyorsanız “genişlik” yazan kısma istediğiniz çözünürlük genişliğini, “yükseklik” yazan kısma da istediğiniz yükseklik genişliğini yazarak istediğiniz çözünürlükte CS:GO oyununu başlatabilirsiniz.
 • -language english: CS:GO oyununu oyun içi ayarlardan İngilizce yapmak yerine CS:GO başlatma seçenekleri kısmında bu kod yazarak ta oyunu İngilizce olarak ta başlatabilirsiniz.
 • -r_emulate_g: CS GO oyununu OpenGL adlı uygulama geliştirme arabirimini kullanarak açar ve bu sayede daha iyi FPS değeri almanızı sağlar.
 • +r_dynamic “değer”: CS GO oyunu içerisindeki dinamik ışık geçişlerini kapatarak FPS artışı sağlar. Kodu kullanmak isterseniz CS GO başlatma seçenekleri kısmına +r_dynamic 0 olarak girmeniz gerekir.
 • -fps_max 0: Bu komut sayesinde CS:GO oyunundaki FPS değeriniz kısıtlanmamış olacak.
 • +mat_disable_fancy_blending “değer”: CS:GO oyununda FPS artışı sağlamak için kullanılan bir koddur. Kodu kullanmak için başlatmak seçeneklerine +mat_disable_fancy_blending 1 şeklinde girmeniz gerekmektedir.
 • +mat_specular 0: CS GO oyunundaki gölge ve yansımaları silerek FPS arttışını sağlayan bir koddur.
 • +violence_hblood 0: CS GO oyununda rekabetçi mod dışında girdiğiniz oyunlarda kanların otomatik kaldırılmasını sağlayan bir koddur.

Yukarıdaki kodlar CS GO başlatma seçenekleri kısmında kullanabileceğiniz tüm kodlardır. Kendi donanımınıza göre en uygun kodları kullanmanız gerekmektedir, doğru kod kullanmazsanız ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

CS GO Unlost Başlatma Seçenekleri🖥️

CS GO Unlost başlatma seçenekleri başlığımızda sizlere Unlost adlı oyuncunun bilinen en son kullandığı başlatma seçenekleri ayarlarını göstereceğiz. Böylece başlatma seçenekleri ayarlarını Unlost ile aynı yapmak isteyen kullanıcılarımız isterlerse sadece aynı kodları yazarak kullanabilirler.

cs go unlost başlatma seçenekleri
cs go unlost başlatma seçenekleri

CS GO Unlost başlatma seçenekleri kodları: -freq 240 -novid -tickrate 128 -treads 16 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0

Yukarıda yer alan Unlost başlatma seçenekleri kodları Unlost adlı oyuncunun kendi bilgisayarının donanımına göre eklediği kodlardır, aynı kodlar sizin bilgisayarınızda da aynı sonuçları vermeyebilir. Örnek: -freq 240 kodu, 240 hertz monitör kullandığı için eklenmiş bir koddur.

Konnichiwa CS GO Başlatma Seçenekleri💯

Konnichiwa CS GO Başlatma Seçenekleri başlığımızda sizlere Konnichiwa adlı içerik üreticisinin bilinen en güncel tavsiye ettiği CS GO başlatma seçeneklerini aktaracağız. Böylece Konnichiwa CS GO başlatma seçenekleri arayan kullanıcılarımız kolayca gerekli ayarları öğrenebilirler.

konnichiwa cs go başlatma seçenekleri
konnichiwa cs go başlatma seçenekleri

Konnichiwa CS GO başlatma seçenekleri: -high +fps_max 0 -novid -nojoy -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0 +mat_queue_mode 2 -disable_d3d9ex -r_emulate_g -softparticlesdefaultoff -noubershader +violence_hblood 0 -threads16

Yukarıdaki kod içeriğini direkt kullanmanız sıkıntılar yaratabilir özellikle -forcenovsync kodu ekranda yırtılmalara sebebiyet verebilir. Kullandığınız kodları dikkatli seçmelisiniz.

CS GO Başlatma Seçenekleri XANTARES🔥

CS GO başlatma seçenekleri XANTARES başlığımızda sizlere gelmiş geçmiş en iyi Türk CS:GO e-sporcularından olan XANTARES lakaplı İsmailcan Dörtkardeş adlı oyuncunun bilinen en güncel başlatma seçenekleri ayarlarını göstereceğiz. Böylece XANTARES adlı oyuncunun başlatma seçeneklerini inceleyebileceksiniz.

cs go başlatma seçenekleri xantares
cs go başlatma seçenekleri xantares

XANTARES CS GO başlatma seçenekleri: -freq 240 -novid -console -tickrate 128

-freq 240 kodu 240 hertz monitör kullandığı içindir, bu tarz kodların anlamlarını bilmeden kendi cihazlarınızda direkt kopyalayarak yapıştırmayın.

CS GO Başlatma Seçenekleri 144 HZ💰

CS GO başlatma seçenekleri 144 HZ başlığımızda sizlere 144 HZ monitör kullanan kullanıcılar için ideal CS GO başlangıç kodlarını göstereceğiz. Böylece 144 HZ monitör kullanıyorsanız ideal olarak kullanabileceğiniz kodları inceleyebileceksiniz.

cs go başlatma seçenekleri 144 hz
cs go başlatma seçenekleri 144 hz

CS GO başlatma seçenekleri 144 HZ: -freq 144 -novid -tickrate 128 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0 -nojoy

Böylece sizlere CS GO başlatma seçenekleri ile alakalı gerekli olan en güncel tüm seçenekleri göstermiş olduk, şimdi de daha iyi anlayabilmeniz açısından tablo halinde makalemizdeki kullanıcıların önerdikleri kodları listeleyeceğiz.

KullanıcılarCS GO Başlatma Seçenekleri
Unlost-freq 240 -novid -tickrate 128 -treads 16 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0
Konnichiwa-high +fps_max 0 -novid -nojoy -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0 +mat_queue_mode 2 -disable_d3d9ex -r_emulate_g -softparticlesdefaultoff -noubershader +violence_hblood 0 -threads16
Xantares-freq 240 -novid -console -tickrate 128

Böylece sizlere hem resimli olarak hem de anlatarak detaylı bir şekilde CS GO başlatma seçenekleri konusunu anlatmış olduk ancak uygulamalı olarak izleyerek başlatma seçenekleri ayarlarını yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı benzer içeriklerimiz;

CS GO Başlatma Seçenekleri ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🔴

CS:GO Başlatma Seçenekleri -Freq Nedir?

CS:GO başlatma seçenekleri kodları arasında yer alan-freq kodu CS:GO oyunu içerisinde monitörünüzün kullanabileceği hertz miktarını belirtler. 144 Hertz monitöre sahip iseniz -freq 144 yazarak CS:GO oyununu 144 Hertz ile oynayabilirsiniz.

CS GO Başlatma Seçenekleri Çalışmıyor?

CS GO başlatma seçeneklerini kendi donanımınıza göre ayarlamanız ve doğru kod yapısını kullanmanız çok önemlidir, eğer kodları yanlış yazar veya donanımızla uyumlu olmayacak şekilde ayarlarsanız başlatma seçenekleri çalışmayacaktır.

CS GO başlatma seçenekleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Oyun Rehberi bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından da CS GO hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

5/5 - (24 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org