CS GO Konsol Açma 2023 (Videolu)

CS GO konsol açma işlemi aslında çok basit bir işlemdir ancak bilinmediği sürece elbette konsol açmak için çok uğraşılabilir. Bu yazımızda sizlere adım adım CS GO konsol açma işlemini göstereceğiz.

CS GO oyununu profesyonel oynayabilmek için konsol kısmını aktif etmeniz ve kendi oyununuza göre kullanmanız çok önemlidir eğer konsol kısmını açmadan CS GO oyununu oynamaya kalkarsanız her zaman asıl alacağınız verimden uzak bir verim elde etmiş olursunuz.

CS GO Komut Konsolu Nedir?🟢

CS GO konsolu veya CS GO komut konsolu. Öncelikle konsol’un ne işe yaradığını bilmeyenler için çok kısa bir açıklama yapmak istiyoruz. CS GO komut konsolu ile CS GO oyununda oyun içerisindeki tüm özelleştirmeleri sadece kodlar ile yapabiliyorsunuz.

CS GO oyununu profesyonel ve iyi oynayan oyuncuların hemen hemen hepsi tüm oyun içi ayarlamalarını konsol ile yapmaktadır ve cs go kodları listesinin tamamını ezbere bilmektedirler.

CS GO Komut Konsolu İle Neler Yapabiliriz?🟡

counter strike global offensive konsol açma
counter strike global offensive konsol açma

CS GO konsol açma işlemini öğrenmeden önce konsol ile neler yapabileceğinizi öğrenmek sizin adınıza çok iyi olacaktır. Sizlere bir önceki başlığımızda profesyonel CS GO oyuncularının , CS GO komut konsolu ile oyun içi ayarları yaptıklarını söylemiştik, peki bu CS GO komut konsolu ile neler yapabiliriz? İşte sırasıyla madde madde sizlerle;

 • Bilgisayarınızın oyun içerisinde sunduğu tüm performans değerlerini görebilirsiniz, buna FPS değerleri de dahildir.
 • CS GO oyununu botlarla, çevrimdışı oynamayı seviyorsanız botların zorluk (kolay, normal, zor) ayarlayabiliyorsunuz.
 • CS GO oyununu oynarken sağ üste yer alan radar göstergesini diğer adıyla harita ‘yı (map) kendinize göre tamamen kişiselleştirebiliyorsunuz.
 • Eğer CS GO oyununu çevrimdışı ve botlara karşı oynuyorsanız oynadığınız oyuna istediğiniz kadar bot ekleyip, çıkartabiliyorsunuz, isterseniz botları oyundan da atabiliyorsunuz.
 • Silahınızın Crosshair (nişangah) ayarını istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Yukarıdaki başlıkta sizlere en ünlü CS GO oyuncularının oynadığı crosshair ayarları değil tüm detayların yer aldığı bağlantıyı paylaşmıştım, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 • Çevrimdışı modda veya bir atölye haritasında konsol komutları sayesinde duvarlardan geçebilir, haritanın her noktasına anında gidebilir ve istediğinizi yapabilirsiniz.
 • CS:GO oyununu oynarken istediğiniz her anda konsol kodları sayesinde silahınızın duruş pozisyonunu değiştirebilir, silah istediğiniz ele alarak oynamaya devam edebilirsiniz.

Yukarıdaki maddelerin hepsini CS GO konsol kodları sayesinde yapabiliyorsunuz ancak tabiki konsol kodlarını kullanmanız için öncelikle CS GO konsol açma işlemini öğrenmeniz gerekiyor, şimdi daha fazla uzatmadan sizlere CS GO konsol açma işlemini de göstereceğiz.

CS GO Komut Konsolu (Penceresi) Nasıl Açılır?🟠

CS GO komut konsolu açabilmeniz için öncelikle CS:GO oyununuzun bilgisayarınızda açık halde duruyor olması lazım eğer oyun açık değil ise oyuna girmeniz gerekiyor çünkü CS GO konsolunu oyun içerisinde aktif hale getireceğiz.

 • CS GO oyununa girdiğinizde ilk olarak karşınıza ana menü gelecektir, Ana menü’nün sol alt kısmında ki çark simgesine tıklayın. Bu çark simgesi aslında oyun içi ayarlarının bulunduğu kısımdır.
 • Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra, üst kısımdaki seçeneklerden “Oyun Ayarları” seçeneğini seçiyoruz.
 • Oyun ayarları sekmesinin en üst bölümünde ekranınıza direkt olarak “geliştirici konsolunu etkinleştir” şeklinde bir ayar gelecektir, bu ayarı aktif edin.
 • Ardından ayarları kaydetmek için uygula tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır.
cs go konsol açma
cs go konsol açma

Bu sayede artık CS GO konsol açılmıyor sorunu yaşamıyor olacaksınız. Konsolu açtıktan sonrada makalemizde yer alan bir çok farklı konsol komutlarını öğrenebilirsiniz. Diğer yazılarımıza göz atmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

CS GO Konsol Açma Tuşu🔓

CS GO konsol açma tuşu başlığımızda sizlere CS GO oyununda konsol kısmını hangi tuşla açabileceğinizi göstereceğiz. Bir önceki başlığımızda sizlere CS GO konsol aktif etme konusunu anlattık, şimdi de sizlere CS GO konsol açma tuşu konusundan bahsedelim.

Geliştirici konsolunu etkinleştir özelliğini aktif ettikten sonra artık varsayılan olarak geliştirici konsolu CS GO oyununda “é” tuşu olacaktır. Bu tuş genelde klavye ‘nin ESC tuşunun altında yer alır ancak bu tuşu değiştirmek istiyorsanız da yine CS:GO oyunundaki ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz.

CS GO konsol açma tuşué

CS GO Konsol Açılmıyor🔑

CS GO konsol açılmıyor veya CS konsol açılmıyor sorunu yaşıyorsanız bu başlığımızda sizlere bunun çözümünü anlatacağız. Makalemizin başında sizlere konsol açma yöntemi olarak ayarlar kısmından geliştirici konsolunu açma yöntemini göstermiştik ancak bu yöntem ile de konsolu açamıyorsanız, yapabileceğiniz bir başka yöntem daha bulunmaktadır.

cs go konsol aktif etme kodu
cs go konsol aktif etme kodu

Steam platformunda başlatma seçenekleri diye bir özellik bulunmaktadır, bu özellik sayesinde her oyuna girişimizden önce otomatik olarak uygulanan kodları çalıştırmaktadır. Eğer başlatma seçeneklerinin nasıl açıldığını veya nasıl kod eklendiğini bilmiyorsanız CS GO başlatma seçenekleri bağlantısında ki makalemizi okuyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken başlatma seçenekleri kısmına “-console” komutunu eklemek, ardından oyuna giriş yaptığınızda CS GO konsol açılmıyor sorunundan kurtulmuş olacaksınız.

cs go konsol açılmıyor
cs go konsol açılmıyor
CS:GO Konsol Açma Kodu:-console

Başlatma seçenekleri kısmına -console kodunu girdikten sonra oyunu açtığınızda hala çalışmıyorsa birde oyun dosyaları için doğrulama gerçekleştirin.

cs konsol açılmıyor
cs konsol açılmıyor

CS:GO Konsol açma makalemizde ki yöntemleri uygulamalı olarak, izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki CS:GO konsol açma videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı benzer içeriklerimiz;

CS GO Konsol Açma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

CS GO Konsol Açma Tuşu Nedir?

CS:GO oyununda konsol açmak için klavyenizin ESC tuşunun altında yer alan konsol tuşuna tıklamanız gerekmektedir. Genelde klavyede komut konsolu “é” şeklinde gözükmektedir.

CS GO hile yazma yeri nasıl açılır?

CS GO oyununda çevrimdışı modda veya atölyelerde konsol kısmına hile yazmak istiyorsanız CS:GO konsol açma makalemizi okumanız yeterli olacaktır.

CS GO Konsol Açma adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Makalemizin altında yer alan yorumlar kısmından bizimle her türlü iletişimi sağlayabilirsiniz. Oyun Rehberi bağlantısından benzer içeriklerimizi inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından CS GO hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

5/5 - (22 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO
mizah.org