CS GO Silahı Sol Ele Alma 2023 (Video)

CS GO silahı sol ele alma. CS GO oyununda çoğu oyuncu silahı sağ eliyle kullanmayı tercih ettiği için varsayılan olarak oyun içerisinde silah sağ elde bulunmaktadır ancak bazı oyuncuların solak olması ve sol elde silah kullanmayı tercih etmesi yüzünden sağ elde kullanmayı istemeyebilir, bu yüzden de CS GO oyunu içerisinde silahı sol elde kullanmanız için kullanabileceğiniz bir kod bulunmaktadır.

CS GO silahı sol ele alma kodu, oyun içerisinde tek bir kod ile silahı sol elde bulundurmanızı sağlamaktadır. Makalemizi atlamadan adım adım takip ederseniz, çok rahat bir şekilde CS GO oyunu içerisinde silahı sol elde kullanabilirsiniz.

CS GO Nedir?⚪️

cs go sol ele alma
cs go sol ele alma

CS:GO açılımı Counter Strike Global Offensive olan çevrimiçi FPS oyunu olan yapımcısı Valve olup 2012 yılında çıkış yapmış bir oyundur. CS oyun serisi başlangıçta “Half-Life” adlı mod da piyasaya sürüldü. Sürümlerin çoğu indirdikten ve popüler olduktan sonra, Valve oyunu satın aldı.

Oyunun ilk sürümü 1.6’dır, CS 1.6‘dan sonra çıkan sürüm olan CS: Source (CS:S), tamamen farklı bir oyun motoruyla birlikte çıkartır, ancak CS: Source diğer sürümler gibi başarıyı yakalayamayınca, yapım şirketi kayıp yaşadı ve son bir umut olarak CS GO‘yu tasarladı. CS:GO da bulunan geliştirici konsolu ile oyunumuzda silah kolumuzu değiştirebiliyoruz. Bu sadece bir örnek.

CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu🟢

cs go silahı sol ele alma kodu
cs go silahı sol ele alma kodu

CS GO silahı sol ele alma kodu başlığımızda sizlere Counter Strike Global Offensive silahı sol ele alma işlemlerini göstereceğiz, ayrıca sol ele alma kodunu da sizlerle paylaşacağız. Şimdi adım adım sizlere CS GO silahı sol ele alma işlemlerini ve CS GO silahı sol ele alma kodu konusunu detaylı bir şekilde anlatalım.

CS GO silahı sol ele alma işlemi için:

 • İlk olarak CS GO oyununa giriş yapın.
 • Oyuna giriş yaptıktan sonra konsol panelini açın.
 • Konsol paneline “cl_righthand 0” kodunu girin.
 • Kodu girdikten sonra “Enter” tuşuna tıklayın ve konsol penceresini kapatın.

Yukarıda ki işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğinizde CS GO silahı sol ele alma işlemlerini tamamlamış olacaksınız, eğer konsol kısmını açmayı bilmiyorsanız da CS GO konsol açma makalemizi okuyabilirsiniz.

Yukarıdaki adımlardan da anlayacağınız üzere CS GO silahı sol ele alma kodu “cl_righthand 0” şeklindedir.

CS GO Silahı Sol Ele Alma Koducl_righthand 0

CS GO Silahı Sağ ve Sol Ele Alma Kodu🟡

cs go silahı sağ ve sol ele alma
cs go silahı sağ ve sol ele alma

CS GO silahı sağ ve sol ele alma kodu başlığımızda sizlere hem CS GO silahı sağ ve sol ele alma işlemlerini hem de CS GO silahı sağ ve sol ele alma kodu detaylarını paylaşacağız. Böylece oyun içerisinde sadece sol el ile silah kullanımını istemeyen oyuncular için iki eli de nasıl kullanabileceklerini detaylı bir şekilde göstereceğiz.

Şimdi adım adım sizlere CS GO silahı sağ ve sol ele alma işlemlerini gösterelim.

 • İlk olarak CS GO oyununu açın.
 • CS GO oyunu açıktan sonra konsol panelini açın.
 • Konsol kısmına “cl_righthand 0” kodunu girerseniz silahı sol elinize, “cl_righthand 1” kodunu girerseniz de silahı sağ eline alırsınız.
 • Hangi kodu girmek istiyorsanız onu girdikten sonra “Enter” tuşuna tıklayıp konsol penceresini kapatmanız yeterlidir.

Böylece sorunsuz bir şekilde CS GO silahı sağ ve sol ele alma işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz, ayrıca CS GO silahı sağ ve sol ele alma kodlarını da öğrenmiş oldunuz.

CS GO Silahı Sol Ele Alma Koducl_righthand 0
CS GO Silahı Sağ Ele Alma Koducl_righthand 1
CS GO Silahı Sağ ve Sol Ele Alma Koducl_righthand 0 ve cl_righthand 1

CS GO Silahı Sol Ele Alma Bind (Tuş Atama)🟠

cs go silahı sol ele alma tuş atama
cs go silahı sol ele alma tuş atama

CS GO silahı sol ele alma bind veya Türkçe adıyla CS GO silahı sol ele alma tuş atama. CS GO silahı sol ele alma tuş atama başlığımızda da sizlere oyun içerisinde silahınızı sol ele almak için tuş atama yöntemini göstereceğiz. Böylece CS GO oynarken sürekli konsol kısmına kod girmek yerine sadece atadığınız tuşu kullanarak silahınızı sol ele nasıl alabileceğinizi göstereceğiz.

Şimdi sizlere adım adım CS GO silahı sol ele alma bind yöntemini yani Türkçe anlamıyla CS GO silahı sol ele alma tuş atama yöntemini göstereceğiz.

 • İlk olarak CS GO oyununu açın.
 • Ardından konsol penceresini açın.
 • Konsol kısmına “bindToggle H cl_righthand 0” kodunu girin.
 • Enter” tuşuna tıklayın ve konsol panelini kapatın.

Yukarıda ki işlemi gerçekleştirdiğinizde CS GO oyununda silahı sol ele alma tuşu olarak “H” tuşunu atamış olursunuz, siz hangi tuşu atamak istiyorsanız H tuşu yerine istediğiniz tuşu yazabilirsiniz. Örnek olarak; “bindToggle L cl_righthand 0” kodunu kullanırsanız silahı sol ele alma tuşu “L” tuşu olacaktır.

Eğer CS silahı sağ ele alma işlemi için tuş atama yapmak istiyorsanız da “bindToggle L cl_righthand 1” kodunu kullanabilirsiniz. Tahmin edeceğiniz üzere “L” harfi bizim seçtiğimiz tuş, siz istediğiniz tuşu atayabilirsiniz.

Böylece sizlere CS GO oyunu içerisinde hem CS GO kodlarını kullanarak CS GO silah tutan eli değiştirme yöntemlerini gösterdik, hem de tuş atama yöntemleri ile CS GO silahı sağ ve sol ele alma bind yöntemini sizlere göstermiş olduk.

CS GO Bıçağı Sol Ele Alma Kodu🔴

cs go bıçağı sol ele alma kodu
cs go bıçağı sol ele alma kodu

CS GO bıçağı sol ele alma kodu ve CS GO sadece bıçağı sol ele alma yöntemleri Google’da çok araştırılmaktadır ancak CS GO oyununda silah sağ elde ama bıçak sol elde şeklinde bir kullanım söz konusu değildir ancak tüm ekipmanlarınızı sol elde kullanacak şekilde yukarıdaki paylaştığımız kodlar ile kullanabilirsiniz.

Böylece sizlere detaylı bir şekilde CS GO silahı sol ele alma konusunu tüm merak edilen yönleriyle detaylı bir şekilde anlatmış olduk ancak bahsettiğimiz yöntemleri uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

YouTube video

CS GO Silah Konumu Ayarlama Kodları🔵

CS GO silah konumu ayarlama kodları ile oyun içerisinde silah konumunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Silahınız ne kadar uzaklıkta olacağı, silahın sağa mı sola mı daha yakın olacağı gibi ayarları yapacağımız kodlar.

 • viewmodel_fov54 ile 68 arasında değer ayarlanabilir. Silahın sağ alt kısımdan ne kadar uzak olacağını ayarlar.
 • viewmodel_offset_x: -2 ile 2 arasında değer ayarlanabilir. Elinizdeki silahı sağ veya sol tarafa getirmenizi sağlar.
 • viewmodel_offset_y-2 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elinizdeki silahı yukarı veya aşağı tarafa getirmenizi sağlar.
 • viewmodel_offset_z: -2 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elinizdeki silahı uzağa veya yakına doğru hareket ettirmenizi sağlar.
 • cl_bob_lower_amt5 ve 21 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın yürürken ileriye/geriye sallanmasını ayarlar.
 • cl_bobamt_lat0.1 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın sağa/sola sallanmasını ayarlar.
 • cl_bobamt_vert: 0.1 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın yukarı/aşağı sallanmasını ayarlar.
 • cl_bobcycle: 0.1 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın genel sallanma ayarıdır.
 • cl_viewmodel_shift_left_amt ve cl_viewmodel_shift_right_amt kodları eğildiğiniz halde elde bulunan silahın sağa veya sola kayma derecesini ayarlar. Left (sol) için en az 0.5right (sağ) için 0.25 değerlerini alabilirken en fazla değerini alabilir. Bu değerleri direkt 0 olarak bırakırsanız minimum halde bırakmış olursunuz.

Silahı Sol Ele Almanın Herhangi Bir Yararı Var Mıdır?🟣

Silahı sol ele almak kişisel bir tercih veya alışkanlık olarak tanımlanabilir. Bu konunun bilimsel bir açıklaması da vardır. Dominant gözünüzü kendiniz belirleyerek sizin için en uygun silah elini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem rakiplerinize karşı daha hızlı refleks gösterebilir hem de görüş alanınızı geliştirebilirsiniz. Fakat el değiştirmenin oyun içinde herhangi bir faydası veya zararı bulunmuyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi, hangi eli kullandığınız tamamen kişisel bir tercih. Birçok profesyonel oyuncu sol eli kullanıyor olsa da bunun performansla hiçbir alakası bulunmuyor. Sol elde daha rahat edip görüş açınızı daha da rahatlatabiliyorsanız sol elde, sağ elde daha rahat edip görüş açınızı daha da rahatlatabiliyorsanız sağ elde kullanabilirsiniz. 

Dominant Gözü Nedir? Nasıl Belirlenir?⚫️

Dominant gözü belirleme özellikle avcılık gibi mesleklerde kullanılıyor. Dominant gözünüz görüş açınız üzerindeki baskıyı arttırır. Dominant gözünüzü belirlemek için bir gözünüzü elinizle kapatarak elinizi üçgen şekline getirip elinizin arasından bir cisme bakmanız gerekiyor. İki gözünüzle de o cisme baktıktan sonra hangi gözünüz cismi aynı açıdan görüyorsa o sizin dominant gözünüzdür. CS sol el kodunu da kendi dominant gözünüze göre belirleyebilirsiniz.

İsterseniz CS:GO ile ilgili diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz;

CS GO Silahı Sol Ele Alma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

CS Silah Sol Ele Nasıl Alınır?

CS GO oyununda ilk önce konsolu açmanız gerekiyor, konsolu açıktan sonra konsola cl_righthand 0 kodunu girmelisiniz. Kodu girdikten sonra silah artık sol elinizde olmuş olacaksınız.

CS de Silah Nasıl Sağ Ele Alınır?

CS GO oyununda ilk önce konsolu açmanız gerekiyor, konsolu açıktan sonra konsola cl_righthand 1 kodunu girmelisiniz. Kodu girdikten sonra silah artık sol elinizde olmuş olacaksınız.

CS GO silahı sol ele alma adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Oyun Rehberi bağlantısından benzer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

5/5 - (22 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org