ETS 2 Sıfır Kamerası 2023 *Kesin Çözüm

ETS 2 sıfır kamerası özelliği sıfır kamera bakış açısını kullanmak isteyen ve özellikle ETS 2 oyununda daha rahat fotoğraflar çekebilmek için kullanılabilecek çok güzel bir yöntemdir. Manzara fotoğrafları ve daha serbest fotoğraf seçenekleri için sıfır kamera özelliğini isterseniz kullanabilirsiniz.

ETS 2 oyununda bildiğiniz üzere isterseniz serbest olarak isterseniz de görev ile şehirleri dolaşarak tır sürüyorsunuz. İsterseniz kendi tırınızı, isterseniz de görev ile aldığınız bir tır ile seyahat edebiliyorsunuz. Bu seyahatler sırasında fotoğraf çekmek için de ETS 2 oyununda bulunan serbestlik yeterli gelmeyebiliyor, bu noktada da sıfır kamera özelliği çok yararlı oluyor.

ETS 2 Sıfır Kamerası Nasıl Yapılır?🟠

ETS 2 sıfır kamerası özelliğini oyununuzda aktif etmek için yapmanız gerekenleri birazdan sırasıyla sizlere göstereceğiz. Yöntemleri atlamadan harfiyen adım adım yaparsanız bir sorun yaşamadan sıfır kamera özelliğini aktif edebilir ve kullanabilirsiniz, o yüzden anlatımlarımızı sabırla okumanızı tavsiye ederiz.

ETS 2 sıfır kamerası özelliğini kullanabilmek için oyunun dosyaları arasında yer alan config.cfg dosyasını düzenlememiz gerekiyor, bunun içinde ilk olarak bilgisayarınızda aşağıdaki adımları takip ederek config.cfg dosyanızı bulun.

Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg

ets 2 sıfır kamerası nasıl yapılır
ets 2 sıfır kamerası nasıl yapılır

Adımları takip ederek config.cfg dosyanıza ulaştıktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi config.cfg dosyanızı birlikte aç seçeneğini kullanarak not defteri ile açın.

ets 2 sıfır kamerası açma
ets 2 sıfır kamerası açma

Config.cfg dosyanızı açtıktan sonra “CTRL+F” kombinasyonunu kullanarak arama seçeneğini açın ve arama kısmına g_console “0” yazın veya kopyalayıp, yapıştırın. Kodu bulduktan sonra da “0” değerini “1” ile değiştirin.

ets 2 sıfır kamerası kodları
ets 2 sıfır kamerası kodları

Şimdi ilk kodumuzu değiştirdik ve 2.koda geçiş yapıyoruz. Şimdi de yine aynı şekilde arama kısmına g_flyspeed “0” yazın ve arayın, ardından da “0” değerini “100” ile değiştirin. Bu kod ETS 2 oyununda ki kamera hızını ayarlamaktadır yani ETS 2 sıfır kamerası hızı ayarlama yöntemi için yapmanız gereken 0 değerini 100 yapmaktır.

ets 2 sıfır kamerası hızı ayarlama
ets 2 sıfır kamerası hızı ayarlama

Son olarakta arama kısmına “g_developer” yazın ve g_developer “0” kodunu bulun. Ardından da “0” değerini “1” ile değiştirin. Tüm kod değişikliklerini yaptıktan sonra da CTRL+S kombinasyonunu kullanarak config.cfg dosyasını kaydedin.

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınızda artık ETS 2 oyununda sıfır kamerasını kullanamaya hazırsınız demektir. Şimdi de ETS 2 sıfır kamerası nasıl kullanılır? konumuza geçiş yapalım.

Makalemizde yer alan ETS 2 sıfır kamerası yöntemlerinin amacı ETS 2 oyununda sıfır kamerası kullanabilmenizi sağlamaktır ve bunu yapmak içinde oyun içerisinde ki config.cfg dosyasında değişiklik yapmak zorundayız.

Config.cfg dosyasında değişiklik yapmanın özellikle Steam gibi platformlarda bir sıkıntı yarattığını görmedim ancak bu sıkıntı yaratmayacağını garantisini vereceğimiz anlamına gelmiyor. Sitemizde yer alan hiçbir içerik için garanti vermiyoruz. Ayrıntılı bilgi içinde “Feragatname ve Telif Hakkı” sayfamızı inceleyebilirsiniz;

https://www.oyundunyasi.net/feragatname-ve-telif-hakki/

ETS 2 Sıfır Kamerası Nasıl Kullanılır?🔴

ETS 2 sıfır kamerası özelliğini kullanabilmek için öncelikle yukarıdaki ETS 2 sıfır kamerası kodları değişikliğini yapmış olmanız gerekmektedir. Kodları değiştirdikten sonra da ETS 2 oyununa giriş yapın, giriş yaptıktan sonra da klavyenizden “0” tuşuna tıklamanız gerekiyor. 0 tuşuna tıkladıktan sonra da artık ETS 2 sıfır kamerası kullanımı hazır duruma gelecektir.

ETS 2 sıfır kamerası tuşları şu şekildedir;

  • Num 9 – Yukarı
  • Num 3 – Aşağı
  • Num 8 – İleri
  • Num 2 – Geri
  • Num 4 – Sol
  • Num 6 – Sağ

Eğer klavyenizde ki numlock tuşları ile sıfır kamerayı kullanamazsanız yani eğer numlock tuşları çalışmaz ise, numlock tuşları içinde ayrıca bir kod ayarı yapmanız gerekecektir.

ETS 2 Sıfır Kamerası Tuşları Değiştirme🟢

ETS 2 sıfır kamerası tuşları değiştirme yöntemini sadece yukarıdaki tuşlar çalışmadığında yapmanızı tavsiye ederiz. Hali hazırda tuşlar çalışıyor ise sadece numlock tuşlarını kullanmak yerine başka tuşlar atamak için kullanabilirsiniz.

Şimdi tuş değişikliği yapabilmeniz için öncelikle aşağıdaki adımı takip ederek belirtilen dosyayı bulun.

Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/profiles/profiliniz/controls.sii

Belirtilen dosyayı yine not defteri ile açtıktan sonra aşağıdaki kodları bulun;

config_lines[91]: “mix dbgfwd `keyboard.num8?0`”

config_lines[92]: “mix dbgback `keyboard.num5?0`”

config_lines[93]: “mix dbgleft `keyboard.num4?0`”

config_lines[94]: “mix dbgright `keyboard.num6?0`”

ve bulduğunuz kodları aşağıdaki kodlar ile değiştirin;

config_lines[91]: “mix dbgfwd `keyboard.uarrow?0`”

config_lines[92]: “mix dbgback `keyboard.darrow?0`”

config_lines[93]: “mix dbgleft `keyboard.larrow?0`”

config_lines[94]: “mix dbgright `keyboard.rarrow?0`”

Yukarıda ki değişiklikleri yaptıktan sonra da dosyayı kaydedin ve kapatın. Ardından oyuna girdiğinizde “0” tuşuna bastıktan sonra numlock tuşlarını denediğinizde çalışacaktır.

ETS 2 Işınlanma🟡

ETS 2 ışınlanma konusu rehberimizde yer alan kod değişiklikleri sayesinde single modda yani ETS 2 oyununun tek kişilik modunda kullanılabiliyor durumda olacaktır. Rehberimizde yer alan tüm işlemleri yaptıktan sonra ETS 2 ışınlanma özelliğini kullanmak istiyorsanız web sitemizde yer alan “ETS 2 Işınlanma” adlı makalemizi okuyarak kullanabilirsiniz.

YouTube video

ETS 2 Sıfır Kamerası ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

ETS 2 Sıfır Kamerası F9 Neden Çalışmıyor?

ETS 2 oyununda sıfır kamerası ile ışınlanmak için F9 tuşunu kullandığınız halde çalışmıyor ise, büyük ihtimal ETS 2 beta versiyonunu yüklemişsiniz demektir. Sıfır kamerası kodunu çalıştırmak için “CTRL+F9” tuş kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

ETS 2 Sıfır Kamerası Tuşları Nelerdir?

ETS 2 sıfır kamerası ışınlanma tuşları ETS 2 1.41 üstü sürümler için “CTRL+F9” 1.41 altı sürümler için ise “F9” tuşudur.

ETS 2 sıfır kamerası adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (27 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri