GTA 5 Paraşüt Açma 2023(Tüm Cihazlar)

GTA 5 paraşüt açma tuşları PC için “F” tuşu, XBOX için “A” tuşu ve PS4, PS3, PS5 cihazları için “X” tuşudur. Belirttiğimiz tuşları kullanarak GTA 5 oyununda paraşütlerinizi açabilirsiniz ancak paraşüt açmanız içinde bilmeniz gereken bazı bilgiler bulunuyor.

GTA 5 paraşüt nasıl açılır? konusuna geçmeden önce sizlere GTA 5 paraşüt açma tuşlarını söylemiş olduk ama yine de daha detaylı bir şekilde makalemizin devamında tuşlar ile alakalı da bir anlatım gerçekleştireceğiz.

GTA 5 Paraşüt Nasıl Açılır?🟢

gta 5 paraşüt nasıl açılır
gta 5 paraşüt nasıl açılır

GTA 5 paraşüt nasıl açılır? GTA 5 oyununda paraşüt açabilmeniz bilmeniz gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle bir paraşüte sahip olmanız gerekmektedir. Bir paraşüte sahip olmadan karakter otomatik olarak paraşüt atlaması gerçekleştirmez.
  • Herhangi bir araç içerisinde iken paraşüt açamazsınız, öncelikle araçtan inmeniz, ardından da paraşütü açmanız gerekmektedir.
  • Paraşüt açabilmeniz için atlayış gerçekleştirdiğiniz yerde belirli bir yükseklikte olmanız gerekmektedir, eğer zemine yakın bir durumda paraşüt açmaya çalışırsanız paraşütünüz açılmayacaktır.

Yukarıdaki maddeleri düzgün bir şekilde uyguladığınız zaman GTA 5 oyununda sorunsuz bir şekilde paraşüt atlaması gerçekleştirebilirsiniz. Paraşütü açtıktan sonra da W, A, S, D (bilgisayar için) tuşları ile de paraşütü kontrol edebilirsiniz.

GTA 5 oyununda paraşüt açabilmeniz için atladığınız yerin belirli bir yüksekliğinin olması gerekmektedir, zemine yakın bir anda paraşüt açmak istediğinizde karakter paraşütü açmayacaktır ayrıca araç içi paraşüt açma diye bir özellikte oyun içerisinde bulunmuyor.

GTA 5 Paraşüt Hileleri🟡

gta 5 paraşüt hileleri
gta 5 paraşüt hileleri

GTA 5 paraşüt hileleri ile GTA 5 paraşüt açma işleminin ilk kuralı olan paraşüte sahip olma sorununu direk çözebilirsiniz ancak bu hileyi sadece hikaye modunda kullanabilirsiniz, online modda hile kullanırsanız büyük ihtimal ban yersiniz.

GTA 5 paraşüt hilesi için kullanabileceğiniz 2 yöntem bulunuyor.

  • 1)GTA 5 Telefon ile Paraşüt Hilesi
  • 2)GTA 5 Tuşları ile Paraşüt Hilesi

1)GTA 5 Telefon ile Paraşüt Hilesi🟠

GTA 5 telefon ile paraşüt hilesi kullanabileceğiniz en kolay hilelerden bir tanesidir. Tek yapmanız gereken oyun içerisindeyken atlama gerçekleştireceğiniz karakter ile telefon açıp, aşağıdaki numarayı girmeniz olacaktır. Ardından otomatik olarak bir paraşüte sahip olmuş olacaksınız.

GTA 5 Paraşüt Hile Kodu: 1-999-759-3483

Eğer GTA 5 oyununda telefon açmayı bilmiyorsanız da GTA 5 Telefon Açma makalemizi inceleyebilirsiniz, kısa ve net bir şekilde nasıl telefon açacağınızı anlatmaktayız.

2)GTA 5 Tuşları ile Paraşüt Hilesi⚪️

GTA 5 paraşüt hileleri konusunda sizlere 2.göstereceğimiz yöntem GTA 5 tuşları ile paraşüt hilesi yöntemidir. Bu yöntemde de sadece kontrol tuşlarını kullanarak paraşüt hilesini aktif edebilirsiniz.

GTA 5 Paraşüt HileleriCihazlar
SKYDIVEPC
Sol, Sağ, LB, LT, RB, RT, RT, Sol, Sol, Sağ , LBXBOX
Sol, Sağ, L1, L2, R1, R2, R2, Sol, Sol, Sağ, L1PS3, PS4, PS5
GTA 5 paraşüt hileleri

Yukarıdaki tuş kombinasyonlarını kullanarak ta GTA 5 paraşüt hilesini aktif edebilirsiniz.

GTA 5 Paraşüt Açma Tuşları🔵

gta 5 paraşüt açma tuşu
gta 5 paraşüt açma tuşu

GTA 5 paraşüt açma tuşları kullandığınız cihaza göre değişiklik göstermektedir. Bildiğiniz üzere GTA 5 oyunu Bilgisayar, XBOX ve Playstation‘ın tüm cihazlarında desteklenmektedir. 3 farklı cihazda oynanan bir oyun olduğu için de her cihazda kontrol tuşları tamamen farklıdır. Şimdi sizlere 3 farklı cihaza göre de GTA 5 paraşüt açma tuşu bilgilerini vereceğiz.

Şimdi sırasıyla sizlere;

  • PC GTA 5 Paraşüt Açma Tuşu
  • XBOX GTA 5 Paraşüt Açma Tuşu
  • PS3/PS4/PS5 Paraşüt Açma Tuşu

adımlarını göstereceğiz.

PC GTA 5 Paraşüt Açma Tuşu🟢

PC GTA 5 paraşüt açma tuşu makalemizin başında da belirttiğimiz gibi “F” tuşudur. F tuşunu kullanarak bilgisayarınız üzerinden GTA 5 oyununda paraşüt açabilirsiniz.

TuşGTA 5
FGTA 5 Paraşüt Açma
pc gta 5 paraşüt açma tuşu

XBOX GTA 5 Paraşüt Açma Tuşu🟡

gta 5 paraşüt nasıl açılır xbox
gta 5 paraşüt nasıl açılır xbox

XBOX GTA 5 paraşüt açma tuşu da “A” tuşudur. Bildiğiniz üzere XBOX cihazların kendi özel konsolları bulunmaktadır ve XBOX konsollarında da GTA 5 oynarken paraşüt açmak için “A” tuşunu kullanmanız gerekmektedir.

TuşGTA 5
AGTA 5 Paraşüt Açma
xbox gta 5 paraşüt açma

PS3/PS4/PS5 GTA 5 Paraşüt Açma Tuşu🟠

gta 5 paraşüt açma ps4
gta 5 paraşüt açma ps4

PS4, PS3, PS5 GTA 5 paraşüt açma tuşumuz “X” tuşudur. Playstation cihazlarının PS3, PS4 ve PS5 sürümleri GTA 5 oyununu desteklemektedir ve Playstation konsollarında da GTA 5 oynarken paraşüt açabilmeniz için “X” tuşunu kullanmanız gerekmektedir.

TuşGTA 5
XGTA 5 Paraşüt Açma
pps gta 5 paraşüt açma tuşu

Uygulamalı olarak ta GTA 5 paraşüt nasıl açılır? izlemek istiyorsanız da aşağıdaki videoya bakabilirsiniz:

YouTube video
GTA 5 paraşüt ile nasıl atlanır?

Bazı GTA 5 içeriklerimiz;

GTA 5 Paraşüt Açma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🔴

GTA 5 Arabada Paraşüt Açma Nasıl Yapılır?

GTA 5 oyununda araba kullanırken paraşüt açabilmeniz için araba ile yeterli yüksekliğe sahip bir uçurumdan atlamanız gerekmektedir. Araba ile uçurumdan atlarken arabadan inmeniz ve makalemizdeki paraşüt açma tuşu ile paraşütü açmanız gerekmektedir.

GTA 5 paraşüt açma adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (21 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org