Minecraft Kitap, Kağıt, Kitaplık Yapımı Nasıl Olur?

Minecraft kitap yapımı rehberimizde sizlere detaylı bir şekilde Minecraft kitap yapımı konusunu anlatacağız. Minecraft kitap yapımı oyunda çok büyük bir yere sahiptir. O kadar büyük ki aletlerimize büyü basmamızı sağlayan da kitaplardır. İşte bu yüzden oyun içerisinde çok büyük bir öneme sahiptir

Minecraft kitap yapımından bahsederken aynı zamanda onlarla neler yapabileceğinizden de bahsedeceğiz. Aynı zamanda gereken malzemeleri nasıl temin edebileceğinizden de bahsedeceğiz. İzninizle makalemize başlayalım.

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır?📚

minecraft kitap nasıl yapılır
minecraft kitap nasıl yapılır

Minecraft kitap nasıl yapılır? Minecraft kitap yapabilmemiz için 2 farklı malzemeye ihtiyacımız vardır. Bunlardan biri kağıt diğeri ise deri. Aynı zamanda kağıt için ise şeker kamışına ihtiyacımız vardır.

Minecraft kitap yapımı için gereken malzemeler;

  • 3 Kağıt
  • 1 Deri

Yukarıda yazmış olduğumuz malzemeleri bulduktan sonra aşağıda görmüş olduğunuz görseldeki gibi iki tane kağıt yan yana altına veya üstüne bir kağıt ve yanına kare olacak şekilde bir deri ile kitap yapılabilmektedir.

minecraft kitap ve tüy yapımı
minecraft kitap ve tüy yapımı

Minecraft Kağıt Yapımı📝

minecraft kağıt yapımı
minecraft kağıt yapımı

Minecraft kağıt yapımı için oyunumuzda bulunan göllerde, derelerde ve deniz kenarlarında çıkan şeker kamışları ile yapılmaktadır. 3 şeker kamışı ile 3 kağıt elde edersiniz. 3 şeker kamışını da yan yana direk kağıt elde ederiz.

minecraft sayfa yapımı
minecraft sayfa yapımı

Minecraft Deri Nasıl Bulunur?💚

Minecraft deri nasıl bulunur? sorusu Minecraft kitap yapımı yöntemi çok önemlidir çünkü Minecraft oyununda kitap yapabilmeniz için deriye sahip olmanız gerekmektedir ve deriyi hem üretme hemde oyun içerisinde bulma seçenekleriniz yer almakta.

Şimdi olarak sizlere Minecraft deri nasıl bulunur? bunu anlatacağız. Minecraft oyununda deri elde edebileceğiniz 6 adet hayvan bulunmaktadır. Bu hayvanları oyun içinde bulup öldürürseniz deri elde edersiniz. Bu 6 hayvan şu şekildedir;

  • At
  • Katır
  • İnek
  • Eşek
  • Lama
  • Mooshroom

Minecraft Kitaplık Yapımı📗

Minecraft kitaplık yapımı, büyü masası ile beraber işlevini görmekte ancak dekorasyon içinde kullanılabilir. Minecraft kitaplık yapabilmemiz için 6 adet tahta’ya, 3 adet kitap’a ihtiyacımız vardır ve en üst tarafa 3, en alt tarafa üç olmak üzere  6 adet tahtayı yerleştiriyoruz. Ardından 3 adet kitabı ortaya koyarak kitaplık elde ediyoruz.

minecraft kitaplık yapımı
minecraft kitaplık yapımı

Minecraft Büyü Masası Yapımı📙

Minecraft büyü masası yapımı için 1 kitaba, 2 elmas’a ve 4 obsidyen’e ihtiyacımız vardır. Elması yer altında çok derinlerde arayıp bulabiliriz. Obsidyeni ise lavın üzerine su döküp elmas kazma ile kazarak temin edebiliriz.

Minecraft büyü masası yapımı için çalışma masasının en alt 3’lüye obsidyen, orta kısmın sağ ve sol kısımlarına elmas, ortasına obsidyen ve en üst ortaya kitap yerleştirerek Minecraft büyü masasını yapabilirsiniz.

minecraft büyü masası yapımı
minecraft büyü masası yapımı

Minecraft Büyülü Kitap Yapımı📓

minecraft büyülü kitap yapımı
minecraft büyülü kitap yapımı

Minecraft büyülü kitap yapımı için büyü masasına ve kitaplığa ihtiyacımız var. Büyü masasının etrafını kitaplıklar ile çevrelediğimizde büyülü masanın leveli artar ve daha güzel büyüler verir.

Kitabımızı büyü masasının içindeki slota koyduğumuzda 3 adet büyü seçtirticektir, bu seçme ekranında xp’nize göre seçenekler olduğu için o anki xp’niz yeterli değil ise kimi seçenekleri seçemeyebilirsiniz.

minecraft kitap kalem yapımı
minecraft kitap kalem yapımı

Minecraft büyü masasını 30.seviyeye getirmek için 15 adet kitaplığa ihtiyacınız vardır.

Minecraft kitap ve tüy yapımı için bir adet tüy’e, bir adet mürekkep’e ve bir adet kitap’a ihtiyacımız vardır. Tüyü etrafta spawn olan tavukları keserek elde edebilirsiniz.

Mürekkebi ise göllerde ve denizlerde spawn olan mürekkep balıklarını keserek elde edebilirsiniz. Çalışma masasına geldiğimizde de en sola tüy ortaya mürekkep kesesi ve en sona kitap koyarak Minecraft kitap ve tüy elde edebilirsiniz.

minecraft yazılabilir kitap yapımı
minecraft yazılabilir kitap yapımı

Böylece sizlere detaylı bir şekilde Minecraft kitap yapımı, Minecraft sayfa yapımı, Minecraft kitaplık yapımı, Minecraft kitap ve tüy yapımı, Minecraft büyü masası yapımı ve Minecraft büyülü kitap yapımı yöntemlerini resimli olarak göstermiş olduk ancak uygulamalı olarak izleyerek bu yöntemleri yapmak istiyorsanız da aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı benzer içeriklerimiz;

Minecraft Kitap Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Minecraft Kitap Yapımı için Hangi Malzemeler Gerekmektedir?

Minecraft kitap yapımı için 3 adet kağıt’a ve bir adet deriye ihtiyacınız vardır.

Minecraft kitap yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (23 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri