Minecraft Sabah Yapma 2023 (Videolu)

Minecraft sabah yapma aslında oyunumuzun içinde hayatta kaldığımız zaman yapabileceğimiz bir şey değildir çoğunlukla oyunun hileleri açık olduğunda ve oyuncu kendini zor durumda kaldığı için yaptığı bir şeydir. Minecraft, oyunculara tanıdığı sınırsız hayatta kalma ve yaratıcılık sağlaması sayesinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır.

Son zamanlarda yapılan güncellemelerden ve yeniliklerden dolayı oyuncu kitlesinin büyük bir kısmını kaybetse de en çok oynanan oyunlara baktığımızda oyunu ilk 10 da görmemiz kesinlikle mümkündür ve oyunun sunduğu ayrıcalıklar sayesinde oyun içinde çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz, bundan birisi Minecraft sabah yapma yöntemidir. Bu makalemizde size Minecraft da sabah nasıl yapılır? onu göstereceğiz.

Minecraft Sabah Neden Yapılır?🔵

minecraft sabah akşam yapma kodu
minecraft sabah akşam yapma kodu

Minecraft’da çeşitli nedenlerden dolayı bazı oyuncular oyunu sabah yapmak isteyebilirler bunu bazı sebepleri zombilerin çok fazla oyuncuyu sıkıştırdığı durumda tercih edilebilir çünkü oyunda sabah olduğunda  zombiler yanar, hasar görmeye başlar ve ölür bir başka sebep ise geceleri oyunu görmek biraz daha zorlaşabilir, bundan dolayı oyunu sabah yapma ihtiyacı duyabiliriz hem böylelikle yolumuzu daha rahat görürüz ve zombilerin çıkmasını engellemiş oluruz.

Minecraft Sabah Yapma Rehberi🟠

Minecraft da sabah yapmak eşya toplamaktan tamamen farklıdır çünkü yaptığımız şey oyun içinde hile olarak geçiyor ve çoğu kullanıcı bu işlemi yanlış yapabiliyor özellikle yeni oyuncular bu konuda çeşitli nedenlerden zorlanabilir. Çoğunlukla yapılan hatalar oyun dünyamızı oluştururken hileleri açık bırakmayı unutmamızdan kaynaklı olan bir hatadır size nasıl minecraft sabah yapılır? detaylı ve pratik bir şekilde bunu anlatacağız.

Minecraft Sabah Yapma Aşamaları🟡

Oyunumuzu sabah yapmadan önce yapmamız gereken bir kaç işlem vardır, sizlere bunu adım adım görsellerle destekleyerek anlatacağız. Adımları dikkatli takip etmenizi tavsiye ediyoruz, eğer herhangi bir adımı atlarsanız Minecraft sabah yapma işlemi gerçekleşmeyecektir.

Öncelikle Minecraft oyunumuzu açıyoruz açtıktan sonra tek oyunculu butonuna basıyoruz.

minecraft gündüz yapma
minecraft gündüz yapma

Ardından “Yeni Dünya Oluştur“’a tıklıyoruz.

minecraft sabah yapma komutu
minecraft sabah yapma komutu

Hilelere izin ver kısmını açık hale getiriyoruz ve “yeni dünya oluştur” diyoruz.

minecraft sabah kodu
minecraft sabah kodu

Minecraft’ta sabah yapma komutunu kullanabilmek için ilk olarak komut kısmını açmamız gerekiyor. Komut kısmını açmak içinde ‘’.’’ tuşuna tıklamanız, ardından da aşağıdaki komutu yazmalısınız.

/time set day

Komutu yazdıktan sonra “enter” tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle Minecraft sabah yapma kodu kullanarak oyun içerisinde sabah yapabileceksiniz.

Minecraft Gece Yapma Kodu🟢

minecraft gece yapma
minecraft gece yapma

Minecraft gece yapma kodu ile birlikte ise az önce gündüz yaptığımız gibi şimdi de gece yapacağız. Dediğimiz şekilde oyunumuzu gündüz yapabildik, peki gece yapmak istediğimizde nasıl yapacağız? Şimdi de bunu anlatacağız. Öncelikle dünyamızı oluştururken daha önce de dediğimiz gibi hilelere izin ver kısmını açık bırakmamız gerekiyor, daha sonra dünyamızı oluşturuyoruz ve size vereceğim komutu ‘’.’’ (nokta tuşu) tuşuna basarak yazıyoruz.

Komut: /time set night

Kodu girdiğimizde görseldeki gibi gözükecek ve ‘’Enter’’ tuşuna bastığımızda oyunumuz gece olacaktır.

minecraft gündüz yapma kodu
minecraft gündüz yapma kodu

Genel olarak adım adım kullanmanız gereken kodları tekrar etmek gerekirse aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Minecraft Sabah Yapma Kodu/time set day
Minecraft Gece Yapma Kodu/time set night

Böylelikle sizlere Minecraft sabah yapma ve Minecraft gece yapma işlemlerini tüm detaylarıyla resimli olarak anlatmış olduk ancak uygulamalı olarak, izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuza da bakabilirsiniz;

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı içeriklerimiz;

Minecraft Sabah Yapma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular📚

Minecraft Sabah Yapma Kodu Nedir?

Minecraft sabah yapma kodu /time set day şeklindedir ancak bu kodu kullanabilmeniz için oyununuzda hile kullanımının açık olması ve komut konsolunu açmayı bilmeniz gerekmektedir.

Minecraft sabah yapma adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

4.8/5 - (23 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO
mizah.org