Minecraft Saksı Yapımı 2023 (Videolu)

Minecraft saksı yapımı rehberimizde sizlere Minecraft oyununda saksı nasıl yapabilirsiniz detaylı bir şekilde göstereceğiz. Minecraft saksı yapımı yöntemi ile oyun içerisinde çeşitli dekorasyonlarda kullanılabilir. Genel olarak oyun içinde dekorasyon seven oyuncular için sürekli kullanılan bir şey olarak kalmayıp ayrıca çok da sevilen bir eşya olmuştur.

Minecraft saksı yapımı makalemizde sizlere “Minecraft tuğla yapımı” , “Minecraft vazo yapımı” , “Minecraft saksıya çiçek koyma” , “Minecraft tuğla nasıl bulunur” , “Minecraft kil yapımı” , “Minecraft saksı ingilizce” , “Saksı nasıl yapılır” konularını da detaylı bir şekilde anlatacağız.

Minecraft Saksı Ne İşe Yarar?🟢

minecraft saksı yapımı ne işe yarar
minecraft saksı yapımı ne işe yarar

Minecraft saksı yapımı sayesinde yapılarınızı oluştururken çeşitli dekorasyonlarda kullanabilirsiniz. Evinizin içine bir bölüm açar ve saksınızı koyabilirsiniz. Saksı sayesinde çeşitli çiçek türlerinin yerleştirebilir ve istediğiniz herhangi bir yere sınır tanımadan koyabilirsiniz. Oyunun verdiği yaratıcılık sayesinde sunulan özellik olan Minecraft saksı tam bir dekorasyon eşyasıdır özellikle yapı yapmayı seven oyuncular için vazgeçilmez desek yeridir.

Minecraft Saksı Yapımı Rehberi🟡

Minecraft Saksı yapımı her ne kadar az malzeme istese de elde etmesi biraz daha karmaşıktır. Kare dünyamızdaki çoğu oyuncu yapımını bilseler bile, gereken malzemeleri bazen nasıl toplayacaklarını bilemeyebilirler.

Uzman oyuncular çoğu zaman saksı yapımında zorlanmazlar çünkü Minecraft saksı yapımı için istenen malzemeleri tek bir yerden kolayca edebiliriz, diğer eşyaların yapımı’nın aksine bunu yaparken biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Minecraft saksı yapımına geçmeden önce size gerekli malzemelerin neler olduğunu ve kaç adet lazım olduğunu söyleyeceğiz, birde o malzemeleri nasıl toplayacağımızı tablo halinde göstereceğiz.

Minecraft Saksı için Gerekli Malzemeler🟠

Minecraft saksı yapımına önce ihtiyacımız olan malzemeleri sizlere tablo halinde göstereceğiz Minecraft saksı yapımında her ne kadar çok malzeme istemese de kaç adet malzeme veya miktarını bilmemiz önemlidir aksi takdirde Minecraft saksımızı üretemeyiz.

Minecraft saksı için gerekli olan malzemeler;

Malzeme İsmiMalzeme Miktarı
Çalışma Masası1 adet
Fırın1 adet
Kil Topu3 adet

Gerekli olan malzememizi gösterdiğimize göre şimdi bu malzemeyi nasıl elde edebiliriz ona değineceğiz.

Minecraft Saksı Yapımı Malzemeleri Nasıl Bulunur?🔴

Minecraft saksı yapımı için gereken malzeme bir tane olsa da bu malzemeyi saksı yapımı için kullanmamış için belirli süreçlerden geçirmemiz gerekiyor. Uzman oyuncular bu konuda bilgi sahibi olsa da yeni başlayan oyuncular için bu süreç alabilir. Hem o zaman oyuncular Hem de yeni başlayan oyuncular için detaylı ve pratik anlatım yapacağız.

Minecraft Kil Topu Nasıl Elde Edilir?⚪️

Minecraft saksı yapımı için öncelikle kil’e ihtiyacımız vardır. Kil; Okyanus’ta, gölde ve denizde bulunan gri renkli bloklardır. Kil bloğunu kürek yardımıyla kırabilirsiniz. Kil’ e tuğla yapımı için ihtiyacımız vardır çünkü Minecraft saksı yapımı için tuğlaya ihtiyacınız vardır. 3 Adet tuğla için 3 adet kil’e ihtiyacımız vardır. 3 adet kil bloğunu kırdığınızda 3 adet kil elde edebilirsiniz.

3 Adet kil bloğu kırdığımızda elde ettiğimiz killeri çalışma masamızda yaptığımız fırın yardımıyla pişiriyoruz. Peki bu nasıl oluyor? Fırınımızı yerleştirdiğimizde fırınımıza sağ tıklıyoruz, sağ tıkladıktan sonra fırınımızın alt boşluğuna herhangi bir tür yakıt koyuyoruz. (odun, kömür vb.) Üstteki boşluğa ise killerimizi koyuyoruz. Biraz bir süre bekledikten sonra kaç adet kil koyduysak, o kadar tuğla elde etmiş olacağız ama Minecraft saksı için en az 3 adet kil koymamız gerektiğini unutmayın.

minecraft saksı nasıl yapılır
minecraft saksı nasıl yapılır

Minecraft Çalışma Masası Nasıl Yapılır?⚫️

Minecraft çalışma masası yapımı için ihtiyacımız olan 1 adet odundur bu odunu herhangi bir ağaçtan elde edebilirsiniz. Ağacı isterseniz elinizle isterseniz de baltayla kırabilirsiniz tabi baltayla kırarsanız daha hızlı odun elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz odunu, envanterinize ‘‘e’’ tuşuna basarak açıyoruz açtıktan sonra sağ üstte alttaki resimde de gördüğünüz gibi 4 adet boşluk olacaktır.

Odunumuzu o boşluklardan herhangi birine yerleştiriyoruz. Yerleştirdikten sonra 4 adet tahta elde edeceğiz, her boşluğa birer adet olacak şekilde envanterimizdeki boşluğa yerleştiriyoruz. Böylelikle çalışma masamızı elde etmiş oluyoruz.

saksı yapımı minecraft
saksı yapımı minecraft

Minecraft Fırın Nasıl Yapılır?🔵

Minecraft fırın nasıl yapılır? Kil nasıl elde edilir? kısmında bahsettiğimiz fırının nasıl yapılacağını anlatacağız. Uzman oyuncular her ne kadar bunu bilseler de yeni oyuncular bunu bilmeyebilir. Fırın yapımı için en az 8 adet kırık taşa ihtiyacımız vardır.

Kırık taş elde etmek için mağaralara inebilir, dağa çıkabilir, istersiniz de bulunduğunuz yerden yerin dibine doğur kazıp kırık taş elde edebilirsiniz. Kırt taş elde etmek için herhangi bir kazma ihtiyacınızı görecektir. Kırık taşımızı elde ettikten sonra çalışma masamızı sağ tıklayarak açıyoruz. Açtıktan sonra boşlukları ortası boş olacak şekilde dolduruyoruz ve böylelikle fırınımızı elde etmiş oluyoruz.

mc saksı nasıl yapılır
mc saksı nasıl yapılır

Not: Unutmayın 1 adet fırın elde etmek için en az 8 adet taşa ihtiyacımız vardır.

Minecraft Saksı Yapımı Aşamaları🟢

Malzemelerimiz elde ettiğimize göre şimdi Minecraft saksı yapımına geçebiliriz. Öncelikle çalışma masamızı herhangi bir yere yerleştiriyoruz, çalışma masamızı yerleştirdikten sonra çalışma masamızı sağ tıklayıp açıyoruz. Açılan çalışma masamızda görselde de gördüğünüz gibi en aşağıdaki boşluğun ortasına bir adet ve onun iki çaprazına olmak üzere 3 adet tuğla koyuyoruz böylelikle saksımızı elde etmiş durumdayız.

mc saksı yapımı
mc saksı yapımı

Minecraft Saksı’ya Çiçek Koyma🟡

Minecraft saksımızı ürettiğimize göre şimdi size saksının içine nasıl çiçek koyacağınızı anlatacağız. Öncelikle çevremizde gezinirken herhangi bir çiçek türünü bulmamız gerekiyor, tabi eğer özellikle aradığınız bir çiçek türü varsa öncelikle gezinirken onu bulup elde etmelisiniz. Daha sonra elde çiçeği elde ettikten sonra saksımızı istediğimiz herhangi bir yere yerleştiriyoruz, saksımızı yerleştirdikten sonra çiçeği elimize alıyoruz ve saksıya bakarak sağ tıklıyoruz, böylelikle saksımıza çiçeğimizi yerleştirmiş durumdayız.

minecraft saksıya çiçek koyma
minecraft saksıya çiçek koyma

Böylece sizlere resimli olarak detaylı bir şekilde Minecraft saksı yapımı yöntemlerini anlatmış olduk ancak resimli anlatım yerine izleyerek, uygulamalı yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu inceleyebilirsiniz;

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı içeriklerimiz;

Minecraft Saksı Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Minecraft Saksı Nasıl Yapılır?

Minecraft saksı yapımı için; öncelikle 3 adet kil topu üretmeniz veya bulmanız ardından da fırın ile saksı yapabilirsiniz.

Minecraft saksı yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (21 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org