Borderlands 2 Türkçe Yama – 2023 – (En Güncel Yama)

Borderlands 2 Türkçe yama makalemizde sizlere hem Steam üzerinden hem de Epic Games üzerinden Borderlands 2 Türkçe yama kurulumunu göstereceğiz. Borderlands 2 oyununda maalesef resmi olarak Türkçe bulunmamakta, bu yüzden oyunumuzu Türkçe yapabilmemiz için bu tür yamalara ihtiyacımız vardır.

Borderlands 2 Türkçe yamayı oyunda bulunan 2 farklı sürümde de göstereceğiz. Bu iki sürümlerin birisinin adı Borderlands 2 Remastered diğeri ise Borderlands 2 GOTY. Şimdi sizlere adım adım detaylı bir şekilde Borderlands 2 Türkçe yama Steam ve Borderlands 2 Türkçe yama Epic Games yöntemlerini göstereceğiz.

Borderlands 2 Nedir?🎮

borderlands türkçe yama
borderlands türkçe yama

Borderlands 2 nedir? Borderlands oyunu 2K Games tarafından 2012 yılında piyasa sürülmüş birinci şahıs nişancı oyunudur. Pandora gezegeninde maceradan maceraya atılacağımız bu yapım aynı zamanda 4 kişiye kadar co-op desteklemektedir. Arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçireceğiniz bu yapım aynı zamanda fiyat olarakta Türkiyede yaşayan insanları düşünmektedir.

Borderlands 2 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?💻

borderlands 2 türkçe yama nasıl kurulur
borderlands 2 türkçe yama nasıl kurulur

Borderlands 2 Türkçe yama nasıl kurulur? Borderlands 2 Türkçe yama bağımsız bir ekip tarafından bizlere sunulan bir yamadır. Yamayı yapan Sinan SAÇOĞLU’na teşekkür ederiz. Yama kurulumunu bir hayli kolaylaştırmış kendisi yama kurulduğunda otomatik yedek ve yamayı kaldırma desteğide bulunmaktadır. Borderlands Türkçe yama kurulumuna geçmeden önce yapımcının yama hakkında birkaç notundan bahsedeceğim.

  • Borderlands 2 Türkçe yamasında türkçe karakterler ( İ,i,Ş,ş,Ğ,ğ) desteği sadece oyunda bulunan alt yazılarda bulunmamaktadır. Alt yazı dışındaki tüm yerlerde Türkçe karakter desteklemektedir.
  • Borderlands 2 Türkçe yaması oyuna şimdiye kadar çıkmış olan tüm dlcleride kapsamaktadır.

Borderlands 2 Türkçe yama nasıl kurulur? iki başlık üzerinden anlatacağız. İlk başlığımız Borderlands 2 Türkçe Yama Steam, diğer başlığımız ise Borderlands 2 Türkçe Yama Epic Games şeklindedir. Kuruluma geçmeden önce yamayı nasıl indireceğinizde bahsedeyim.

Borderlands 2 İndir📥

borderlands 2 indir
borderlands 2 indir

Borderlands 2 indir başlığımızda sizlere Borderlands 2 oyununa ait en güncel Türkçe yama dosyasını paylaşacak ve nasıl indireceğinizi göstereceğiz. Borderlands 2 Türkçe yama dosyasını indirmek için Borderlands 2 Türkçe yama bağlantısına tıklamanız ve yama dosyasını indirmeniz yeterlidir. Otomatik indirme başlamaz ise yüklemeyi yeniden başlat yazan kısma tıklayın, böylece yeniden başlatabilirsiniz.

Borderlands 2 İndir başlığımızda sizlere her zaman en güncel Türkçe yama dosyasını sunuyoruz.

Borderlands 2 Türkçe Yama Epic Games🧰

Borderlands 2 Türkçe yama Epic Games için öncelikle oyunumuzun nerede yüklü olduğunu bulmamız gerekmektedir. Epic Games’i açıp kütüphane bölümüne geliniz, ardından Borderlands 2’nin yanında bulunan üç noktaya tıklayıp yönet’e tıklayınız.

borderlands 2 türkçe yama epic games
borderlands 2 türkçe yama epic games

Açılan sekmede yükleme bölümünde sağ kısımda “dosya kutucuğu” bulunuyor. Dosya kutucuğuna tıklayınız.

borderlands 2 türkçe yama 2023
borderlands 2 türkçe yama 2023

Açılan dosya oyunun kurulu olduğu dosyadır ancak yamayı kurmamız için daha da ilerlemeli, oyunu açacak uygulama’yı bulmalıyız. Oyunun uygulama dosyasını bulabilmemiz için “Borderlands2 > Binaries > Win32” klasöründe “Borderlans2” adımlarını takip edin ve uygulamayı bulun.

borderlands 2 handsome collection türkçe yama
borderlands 2 handsome collection türkçe yama

Borderlands 2’nin yerini bulduğumuza göre yama kurulumuna geçebiliriz. İndirdiğiniz yamayı açınız, ardından oyunun dosyasını otomatik bulamazsa “Manuel Arama” yı seçin ve yukarıdaki Borderlands 2 uygulamasını seçin. Seçtikten sonra yama türü gelmektedir, yama türü kısmında oyununuzun versiyonuna göre yama seçimi yapın ve kurulumu tamamlayın. Oyuna girdiğinizde %100 Türkçe bir şekilde oynayabileceksiniz. Böylece Borderlands 2 Türkçe yama Epic Games yöntemini tamamlamış olacaksınız.

Borderlands 2 Türkçe Yama Steam⚙️

Borderlands 2 Türkçe yama Steam için Epic Games’te yaptığımız gibi oyunun nerede yüklü olduğunu bulmamız gerekmektedir. Steam programını açın, ardından Kütüphane bölümünde oyunu bulup, üstüne sağ click ile tıklayın. Açılan panelde özellikler bölümüne tıklayın. Ardından açılan sekmede yerel dosyalar bölümünde ki “göz at” butonuna tıklayınız.

borderlands 2 türkçe yama steam
borderlands 2 türkçe yama steam

Ardından açılan dosyada “Borderlans2 > Binaries > Win32” yi takip ederek “Borderlands2” uygulamasını bulunuz.

borderlands 2 dil değiştirme
borderlands 2 dil değiştirme

Borderlans 2 uygulamasını bulduğumuza göre yamamızı kurabiliriz. Yukarıda vermiş olduğumuz yama indirme linkinden yamayı indirip açınız. Oyunu otomatik bir şekilde bulmadıysa “Manuel Arama” ya basıp yukarıda bulduğumuz uygulamayı açın. İlerle’ye tıkladıktan sonra bizden sürüm istemektedir, burada oyunu hangi sürümde oynamak istediğinize göre ayarlayarak ileri tuşuna basıp kurulumu bitirin.

Borderlands 2 Dil Değiştirme👅

Borderlands 2 dil değiştirme, maalesef Türkçe yama kurduğumda ayarlardan İngilizce’ye çevirme işlemi yapamıyoruz. İngilizce’ye geri döndürmek için oyun dosyasına girip Borderlands 2 Türkçe yama kaldır uygulamasına bastığınızda oyununuz İngilizce’ye dönecektir.

Bu yöntem hem Steam için hem de Epic Games için aynıdır.

borderlands 2 remastered türkçe yama
borderlands 2 remastered türkçe yama

Böylece sizlere detaylı bir şekilde resimli anlatımlarla Borderlands 2 Türkçe Yama Steam ve Borderlands 2 Türkçe Yama Epic Games yöntemlerini anlatmış olduk ancak yine de Borderlands 2 Türkçe yama adımlarını uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu izlemeniz yeterlidir.

YouTube video

Sitemizde yer alan benzer bazı içerikler;

Borderlands 2 ile Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Borderlands 2 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Borderlands 2 Türkçe yamayı kurabilmemiz için oyunun hangi klasörde olduğunu bulmamız gerekmektedir, Epic Games’te oyunun yanında bulunan üç noktada ayarlar bölümünde dosyayı bulurken Steam’de ise oyunun üzerine sağ click ile özellikler bölümüne gidip yerel dosyalarda göz at dememiz gerekmektedir. Ardından indirdiğimiz yamayı açıp oyunun uygulamasını seçip sonrasında ise sürümünü seçerek kurulumu bitiririz

Borderlands 2 Türkçe yama adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Türkçe yamalar sayfasını inceleyebilir, Borderlands 2 hakkında daha fazla bilgi almak için Wikipedia bağlantısını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (18 votes)

“Borderlands 2 Türkçe Yama – 2023 – (En Güncel Yama)” üzerine 3 yorum

  1. 2012’de yapılmış bu güzel oyuna böyle güzel ve profesyonel bir Türkçe yaması yapan Sinan beye çok teşekkür ediyorum. Oynaya oynaya bitiremediğiniz, bitirdikten sonra tekrar başlamak istediğiniz bu koskoca oyunu çevirmek herkesin harcı değil. Artısı eksisiyle ortalama 10 saatlik bir oynayışa sahip bu oyundaki her cümleyi tek tek çevirmek… Ne diyim böyle bir hizmeti bize sağladığınız için emeği geçen herkese de ayrı teşekkür ederim.

    Cevapla

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org