Civilization 6 Türkçe Yama 🎁 2023

Civilization 6 Türkçe yama veya oyunun tam ismiyle Sid Meier’s Civilization 6 Türkçe yama dosyası Türk oyuncular tarafından çok fazla aranılan bir yamadır. Civilization 6 oyunu globalde çok popüler olan bir strateji savaş oyunu olduğu için ve çok kapsamlı bir strateji savaş oyunu olduğu için oyun içerisindeki her özelliğe tamamen hakim olabilmek çok önemlidir.

Bu yüzden de oyunda eğer bir yabancı dilde iyi değilseniz Türkçe dil desteğine ihtiyaç duyabiliyorsunuz.

sid meiers civilization vi türkçe yama
sid meiers civilization vi türkçe yama

Civilization 6 oyunun yapımcıları resmi olarak Türkçe dil desteği sunmuyorlar ancak ücretsiz olarak gönüllü çeviri yapan ekipler bulunuyor, bu sayede de Türkçe diline çevrilen bir çok oyunu Türkçe oynama şansına sahip oluyoruz.

Ancak Civilization 6 oyunu sürekli yeni DLC paketleri çıkardığı için ve gönüllüler tarafından oluşturulan Türkçe yamalarda sürekli güncellenmediği için zamanla yamalar geçerliliğini yitirebiliyor, bizlerde sizlere şuan bulabileceğiniz en güncel Türkçe yamaları paylaşacağız.

Civilization 6 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?🟢

civilization 6 gathering storm türkçe yama
civilization 6 gathering storm türkçe yama

Civilization 6 Türkçe yama rehberimizde sizlere oyununuza en doğru Türkçe yamayı yükleyebilmeniz ve kurabilmeniz için kullandığınız platform ve kullandığınız cihaza göre farklı farklı anlatımlar gerçekleştireceğiz ayrıca Civilization 6 oyununa gelen Civilization 6 Gathering Storm DLC paketinden de haberdarız.

Civilization 6 Gathering Storm DLC paketi ile oyun içerisine Kanuni Sultan Süleyman karakteri eklendiği için bir çok oyuncunun bu DLC içinde Türkçe yama aradığının farkındayız. Bu yüzden sizlere tüm Türkçe yama anlatımları gerçekleştirirken Civilization 6 Gathering Storm Türkçe Yama desteği içerisinde olacak şekilde yapacağız, yani makalemizde yer alan Türkçe yama dosyaları sayesinde en güncel Oyun çeviri + DLC çevirilerine sahip olmuş olacaksınız.

Sizlere sırasıyla;

 • Civilization 6 Türkçe Yama Steam
 • Civilization 6 Türkçe Yama Epic Games
 • Civilization 6 PS4 Türkçe Yama
 • Civilization 6 PS5 Türkçe Yama

konularını detaylı bir şekilde anlatacağız.

Civilization 6 Türkçe Yama Steam🟡

civilization 6 türkçe yama steam
civilization 6 türkçe yama steam

Civilization 6 Türkçe yama Steam konumuzda sizlere Civilization 6 oyunu Steam platformundan satın alıp, oyunu Steam üzerinden oynamak isteyen kullanıcılar için anlatım gerçekleştireceğiz. Şimdi adım adım Civilization 6 Türkçe yama anlatımına geçmeden önce sizlere Steam platformunda kullanmanız gereken Türkçe yamaları ileteceğiz.

İlk olarak Civilization 6 Türkçe yama Steam bağlantısına tıklayarak yama dosyasını indirin. Ardından indirdiğiniz RAR dosyasını klasör olarak dışarı çıkartın. Klasörün içerisinde yer alan “Base” ve “DLC” klasörlerini kopyalayıp, Sid Meier’s Civilization 6 klasörünüzün içerisine yapıştırın. Steam oyununuzun dosyalarını bulmak içinde şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Steam kütüphanenize giriş yapın.
 • Sid Meier’s Civilization 6 oyununu bulun.
 • Sid Meier’s Civilization 6 oyuna sağ click yapıp, özellikle kısmına tıklayın.
 • Açılan özellikler panelinde “Yerel Dosyalar” kısmına tıklayın ve göz at butona tıklayın.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde Steam platformunda almış olduğunuz Civilization 6 oyununun bilgisayarınızdaki yüklenmiş klasörüne ulaşabilirsiniz.

Base ve DLC klasörlerini oyunu kurulu olduğu kısma yapıştırdığınızda Türkçe yama yükleme işleminiz bitmiş oluyor, ardından oyuna girerek oyununuzun Türkçe olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız Türkçe yama dosyasını her zaman güncel tutmaya çalışarak, sizlere her zaman en güncel Civilization 6 Türkçe yama dosyasını sunacağız.

Civilization 6 Türkçe Yama Epic Games🟠

civilization 6 türkçe yama epic games
civilization 6 türkçe yama epic games

Civilization 6 Türkçe Yama Epic Games konusuna makalemizde özellikle yer vermek istedik çünkü bir çoğunuzun bildiği üzere Epic Games Store üzerinden Civilization 6 oyunu ücretsiz olarak verildi ve böylece oyunu oynamak isteyip alamayan bir çok oyuncu da Epic Games üzerinden Civilization 6 oyununu oynuyorlar.

Civilization 6 Türkçe Yama Epic Games içinde şimdi sırasıyla sizlere nasıl Türkçe yama yapacağınızı gösterelim. İlk olarak Civilization 6 Türkçe Yama Epic Games bağlantısından Türkçe yama dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Türkçe yamayı indirdikten sonra dosya içerisinde yer alan “Base” ve “DLC” klasörlerini kopyalayın ve Civilization 6 oyununun bilgisayarınızda kurulu olduğu klasöre yapıştırın. Tüm işlemleri sorunsuz yaptığınızda oyununuz Türkçe olmuş olacaktır.

Eğer Civilization 6 oyununun bilgisayarınızda nerede yüklü olduğunu bilmiyorsanız sırasıyla şu adımları takip edebilirsiniz;

 • İlk olarak Epic Games Store uygulamasına giriş yapın.
 • Kütüphane kısmına tıklayın.
 • Sağ kısımda yer alan “Yüklü” ibaresine tıklayın.
 • Kütüphanenizde karşınıza çıkan Civilization 6 oyununun sağ alt kısmında bulunan “üç nokta” kısmına tıklayın ve Yönet kısmına tıklayın.
 • Yönet kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan panelde en altta yer alan Yükleme sekmesinin yanında bulunan klasör simgesine tıklayın.

Yukarıdaki adımları takip ederek bilgisayarınızda Civilization 6 oyununun yüklü olduğu klasöre ulaşabilirsiniz.

Civilization 6 Türkçe yama Epic Games ve Civilization 6 Türkçe yama Steam kurulumlarını uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Civilization 6 PS4 Türkçe Yama🔴

civilization 6 ps4 türkçe yama
civilization 6 ps4 türkçe yama

Civilizaiton 6 PS4 Türkçe yama konusunda sizlere hem PS4 hem de PS5 cihazlar için nasıl Türkçe yama kurabileceğinizi göstereceğiz. Civilization 6 oyunu PS5 cihazlarda da desteklendiği için aynı adımları takip ederek hem PS4 cihazlarınıza hem de PS5 cihazlarınıza Türkçe yama kurulumunu yapabilirsiniz.

Güncelleme: PS4 ve PS5 cihazlarda Civilization 6 oyununun son sürümü için sunulan bir Türkçe yama ne yazık ki şimdilik bulunmuyor. Yeni bir yama çıkarsa makaleyi güncelleyeceğiz, güncellemediği süre boyunca yama aramanıza gerek yoktur.

Sitemizde yer alan bazı diğer içeriklerimiz;

Civilization 6 Türkçe Yama ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Civilization 6 Türkçe gelecek mi?

Civilization 6 oyununa resmi olarak Türkçe dil desteği gelmeyecektir ancak gönüllü çevirmenler tarafından geliştirilen Türkçe yamaları kullanarak oyunu Türkçe dil desteğinde oynayabilirsiniz.

Civilization 6 Gathering Storm Türkçe Yama Dahil Mi?

Evet, makalemizdeki hem Epic Games hem de Steam platformlarındaki Türkçe yama dosyalarında Civilization 6 Gathering Storm Türkçe yama dosyası da bulunmaktadır.

Civilization 6 Türkçe yama adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Türkçe Yamalar bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

4.9/5 - (29 votes)

“Civilization 6 Türkçe Yama 🎁 2023” üzerine 6 yorum

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri