GTA 5 Türkçe Yama 2023 (Tüm Detaylar)

GTA 5 Türkçe Yama rehberimizde sizlere GTA 5 Türkçe yama nasıl kurulur? ve kurduğunuz Türkçe yamayı ileride isterseniz nasıl silebilirsiniz?, Türkçe kurulum sırasında bilmeniz gereken önemli konular gibi konuları detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız.

GTA 5 Türkçe yama arayışında olan kullanıcılarımızın “GTA 5 Türkçe yama the installation failed” , “GTA 5 Türkçe yama indir” , “GTA 5 Türkçe yama Steam” , “GTA 5 Türkçe yama OpenIV” , “GTA 5 Türkçe yama epic” , “GTA 5 Türkçe yama kaldırma” “GTA 5 Türkçe yama online” konularını da arttığını biliyoruz, makalemizde sizlere tüm bu konuları da detaylı bir şekilde anlatacağız.

GTA 5 Nedir?🟤

gta5 türkçe yama nedir
gta5 türkçe yama nedir

GTA 5 açılımı Grand Theft Auto V olan 2013 yılında çıkmış piyasayı yerle bir etmiş satış rekorları kırmış bir oyundur. Yapımcısı Rockstar Games olan bu yapım açık dünya tps oyunudur. Günümüzde hala oynanan bu yapım sürekli güncellenen bir Online (çevrim içi) barındırmaktadır.

GTA 5 ‘in online kısmı kadar hikaye kısmı da vardır ancak Türkçe dil olmamaktadır. Geçen yıl Epic Games tarafından oyun kısa süreliğine ücretsiz bir şekilde verildi. Bunun sayesinde çoğu Türk oyuncu oyunu elde etti ve haliyle oyunu Türkçe oynayarak oyunun hikayesini anlamak istiyorlar. İşte bu yüzden nasıl tamamen GTA 5’i Türkçe yapmayı aşağıda göstereceğiz.

GTA 5 Türkçe Yama İndir⚪️

gta-5-turkce-yapma
gta 5 türkçe yapma

GTA 5 Türkçe yama‘nın kapsadığı çeviriler: ana görevler, yan görevler, rastgele olaylar, görev harici telefon görüşmeleri, karakter geçişindeki olaylar, sokakta rastgele konuşan insanlar, tüm SMS mesajları, tüm E-Posta mesajları ve daha bir çok şeyi kapsayan bu yama online harici oyunu Türkçe yapan bir yamadır.

GTA 5 Türkçe yama dosyasının en son sürümünü aşağıdaki tablodan indirebilirsiniz, aşağıdaki linkte yer alan Türkçe yama dosyaları GTA 5 Türkçe yama Steam ve GTA 5 Türkçe yama Epic platformlarını içermektedir.

Desteklenen CihazlarPC
Denenme Tarihi06.04.2023
Yama İndirme LinkiTıklayınız!
Dosya Boyutu5.06 MB

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu⚫️

GTA 5 Türkçe yama kurulumu işlemlerinde başlamadan önce GTA 5 Türkçe yama indir başlığımızda yer alan en güncel Türkçe yama dosyasını indirmiş olmanız gerekmektedir. Türkçe yama dosyasını indirdikten sonra da GTA 5 Türkçe yama kurulumu için GTA 5 Türkçe yama OpenIV programını indirmeniz gerekmektedir.

Gerekli olan tüm programları indirdiyseniz şimdi sırasıyla GTA 5 Türkçe yama kurulum işlemlerine geçiş yapalım.

1.Adım: Vermiş olduğumuz bağlantıdan indirdiğiniz OpenIV setup dosyasını açın, kurulumda gelen onayları onaylayınız.

gta 5 türkçe yama steam
gta 5 türkçe yama steam

2.Adım: Kurulumdan sonra OpenIV programını açınız. Karşınıza gelen listede GTA 5 Windows’u seçiniz.

gta 5 türkçe yama kurulumu
gta 5 türkçe yama kurulumu

3.Adım: GTA 5’in sisteminizde kurulu olduğu dizini seçin. Eğer GTA 5i kurarken kurulumu değiştirmediyseniz varsayılan kurulum yerleri şu şekildedir.

 • Steam: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V
 • Epic Games: C:\Program Files (x86)\Program Files/Epic Games/GTAV
gta türkçe yama nasıl indirilir
gta türkçe yama nasıl indirilir

4.Adım: Açılan pencerede yukarıda bulunan Tools menüsünde ASI Manager’i seçin.

Open IV GTA 5 Türkçe Yama
Open IV GTA 5 Türkçe Yama

5.Adım: Açılan pencerede inde ASI Loader ve OpenIV ASI indirin.

gta 5 altyazı açma
gta 5 altyazı açma

6.Adım: Yükleme bittikten sonra Tools menüsünden Package Installer‘i seçin.

gta 5 türkçe altyazı
gta 5 türkçe altyazı

7.Adım: Vermiş olduğumuz bağlantıdan indirdiğiniz GTA V Turkce Yama v1.8.oiv dosyasını bulup seçiniz.

GTA 5 Türkçe yama dosyasına yeni bir güncelleme gelmişse ve onu indirmişseniz v1.8 yerine başka bir sürümde yazıyor olabilir.

gta v nasıl indirilir
gta v nasıl indirilir

8.Adım: Açılan pencereden Install tuşuna basınız ardından “mods” folder seçeneğini seçiniz. Gelen pencerede tekrar Install‘a basarak yüklemeyi gerçekleştiriniz.

Eğer Game Folder klasörünü seçerek kurulum yaparsanız Türkçe yama dosyasını silmek için, oyunu komple silmeniz gerekecektir!

gta 5 türkçe yama indir
gta 5 türkçe yama indir

Artık son adımı da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğinizde GTA 5 Türkçe yama kurulumu işlemlerini bitirmiş olacaksınız. GTA 5 Türkçe yama kurulumlarını GTA 5 Türkçe yama OpenIV programını ile gerçekleştirdiğimiz için OpenIV programı olmadan Türkçe yama işlemi gerçekleştiremeyeceğinizi de bilmenizi isteriz.

Yukarıdaki adımları uygulayarak hem GTA 5 Türkçe yama Steam hem de GTA 5 Türkçe yama Epic kurulumlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yamadan Önce:

gta 5 yama detayları
gta 5 yama detayları

Yamadan Sonra:

GTA 5 Online Türkçe yama
GTA 5 Online Türkçe yama

GTA 5 Türkçe Yama Online🟢

GTA 5 Türkçe yama online konusu da kullanıcılar tarafından çok fazla konuşulan konulardan bir tanesidir. Çoğu GTA 5 oyuncusu oyunu Türkçe yapmanın direkt ban sebebi olduğunu sanmaktadır ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

GTA 5 oyununda sadece online kısımda Türkçe yama kullanamazsınız ve bu ban sebebidir, bunun dışında hikaye kısmını oynamak için Türkçe yama kurulumunu yapabilir ve oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

GTA 5 Türkçe yama Online konumuzda da sizlere Türkçe yama kurulu iken nasıl deaktif ederek online oyuna girebileceğinizi göstereceğiz. Böylece Türkçe yama dosyasını silmek zorunda kalmadan sadece GTA Online kısmına gireceğiniz zamanlarda deaktif ederek kullanabileceksiniz.

Şimdi sizlere adım adım GTA 5 Türkçe yama online için Türkçe yama deaktif işlemi nasıl yapılır göstereceğiz.

1.Adım: Oyun kapalı iken OpenIV programını açın.

2.Adım: Açılan pencerede Tools sekmesini bulun ve ASI Manager’a tıklayın.

3.Adım: ASI Loader ve OpenIV.ASI seçeneklerini Uninstall yapın.

Yamanızı deaktif nasıl edilir onu öğrenmiş oldunuz. GTA 5 online’ın tadını çıkarın.

GTA 5 Türkçe Yama Kaldırma⚪️

GTA 5 Türkçe yama kaldırma başlığımızda da sizlere GTA 5 oyununu silmeden sadece Türkçe yama dosyasını nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız. Şimdi adım adım sizlere GTA 5 Türkçe yama kaldırma işlemlerini gösterelim.

1.Adım: İlk olarak OpenIV programını açın.

2.Adım: Açılan pencerede Tools sekmesini bulun ve ASI Manager’a tıklayın.

3.Adım: ASI Loader ve OpenIV.ASI seçeneklerini Uninstall yapın.

4.Adım: Ana pencereye geri dönün ve Edit Mode sekmesine tıklayın gelen onayı onaylayın. “mods” klasörünü silin.

gta 5 türkçe yama kaldırma
gta 5 türkçe yama kaldırma

Tüm adımları sorunsuz bir şekilde tamamladığınızda GTA 5 Türkçe yama kaldırma işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

GTA 5 Türkçe Yama Ban Sebebi Mi?⚫️

Oyuna gelen güncellemeler sebebiyle GTA: Online’ı oynayabilmek için yalnızca oyunun orijinal dosyaları olması gerekmektedir bu yüzden kurduğunuz bu yama Online’ı çevirmemektedir. Türkçe yama ban sebebi mi? konusuna gelirsek ban yeme riskiniz vardır ve günümüzde oyun almak zor olduğundan online’a Türkçe yama ile girmenizi tavsiye etmeyiz.

GTA 5 Türkçe yama konusunu detaylı bir şekilde sizlere anlatmış olduk ancak uygulamalı olarak, izleyerek tüm adımları uygulamak isterseniz de aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan benzer içerikler;

GTA 5 Türkçe Yama ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

GTA 5 Türkçe Yama Yasak Mı?

GTA 5 oyununda Türkçe yama kullanmak yasak değildir sadece GTA Online kısmına Türkçe yama ile girmek yasaktır ve direkt ban sebebidir. GTA 5 oyununun single olarak hikaye modun da Türkçe yamalı bir şekilde oynayabilirsiniz ancak online tarafta Türkçe yama kullanmazsınız.

GTA 5 Türkçe Yama adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Türkçe Yamalar bağlantısından benzer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

5/5 - (21 votes)

“GTA 5 Türkçe Yama 2023 (Tüm Detaylar)” üzerine 6 yorum

 1. iyi çalışmalar dün oyuna güncelleme geldi ve oyun yama aktiften açılmıyor malesef, story mode tıkladığımda oyundan atıyor,çözümü varmıdır?

  Cevapla
  • Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Keşke yeni güncellemenin yaması çıkana kadar güncelleme yapmasaydınız. Büyük ihtimalle uyum sorunu yaşıyorsunuz.

   Cevapla
   • Bendeki şans zaten kimsede yoktur güncelleme gelmeden tam 1 gün önce oyunu yüklemiştim yeni başlıyacaktım, sadece 1 gün oynayabildim oyunu türkçe olarak.Yamayı güncelleyene kadar bekliyeceğim artık sizi 🙂

    Cevapla

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org