Hogwarts Legacy Türkçe Yama 2023

Hogwarts Legacy Türkçe yama rehberimizde sizlere Hogwarts Legacy oyunu için Türkçe yama kurulumu işlemlerini nasıl yapacağınızı ve en güncel Hogwarts Legacy Türkçe yama dosyasını nasıl indireceğinizi göstereceğiz.

Hogwarts Legacy Türkçe yama makalemizde ayrıca sizlerin çok fazla merak ettiği “Hogwarts Legacy Türkçe yama indir” , “Hogwarts Legacy Türkçe yama nasıl kurulur” , “Hogwarts Legacy Türkçe yama nasıl yapılır” konularını da anlatacağız.

Hogwarts Legacy Türkçe Yama İndir📥

hogwarts legacy türkçe yama indir
hogwarts legacy türkçe yama indir

Hogwarts Legacy Türkçe yama indir başlığımızda da sizlere en güncel Türkçe yama dosyasını paylaşacağız ve nasıl indireceğinizi göstereceğiz. İlk önce anlatmadan asla geçmememiz gereken çok önemli bir konuyu size anlatmak istiyorum.

Hogwarts Legacy oyununda normalde resmi olarak bir Türkçe dil desteği bulunmamaktadır, Hogwarts Legacy oyunu için ise Türkçe yamayı gönüllü çevirmenlerden oluşan “Calypso Ekibi” geliştirmiş durumdadır. Kendilerine de böyle bir emeği ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu içinde ayrıca teşekkür ederiz.

İlk olarak Türkçe yama dosyasını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Desteklenen PlatformlarSteam, Epic Games
Denenme Tarihi30.08.2023
Yama İndirme LinkiTıklayınız!
Dosya Boyutu9.39 MB
FiyatÜcretsiz

Hogwarts Legacy Türkçe Yama Nasıl Kurulur?🛠

Hogwarts Legacy Türkçe yama nasıl kurulur? adlı başlığımızda da sizlere Hogwarts Legacy oyununa Türkçe yamayı nasıl kuracağınızı anlatacağız Hogwarts Legacy Türkçe yama kurulum adımları şu şekildedir:

  • İlk olarak indirmiş olduğunuz CalypsoLauncher.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
  • Programı çalıştırdığınızda karşınıza Discord ID ekranı çıkıyorsa eğer ekranın sağ üst kısmındaki Discord losoguna tıklayın.
  • Calypso Çeviri ekibinin discord sunucusuna katılın ve sunucudaki Discord ID isminizi programın Discord ID kutucuğuna girin.
  • Calypso Launcher programının “Türkçe Yamalar” bölümüne tıklayın.
  • Hogwarts Legacy oyununu seçin ve “Bilgiler/Yükle” butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada “Yükle” butonuna tıklayın.
  • Son olarak ta Hogwarts Legacy oyununun bilgisayarınızda yüklü olduğu klasörü seçin.

Yukarıdaki adımları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğinizde Hogwarts Legacy oyununu Türkçe olarak oynayabileceksiniz ayrıca eğer oyunu Steam üzerinden bilgisayarınıza kurmuşsanız bilgisayarınızda dosya konumları aşağıdaki gibi olabilir.

C diski için: C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Hogwarts Legacy

D diski için: D:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Hogwarts Legacy

Şimdi de sizlere Hogwarts Legacy Türkçe yama kurulum adımlarını resimlerle beraber detaylı bir şekilde adım adım gösterelim.

hogwarts legacy türkçe altyazı
hogwarts legacy türkçe altyazı

İlk olarak indirmiş olduğunuz CalypsoLauncher.exe programını yönetici olarak çalıştırın.

hogwarts legacy türkçe yama steam
hogwarts legacy türkçe yama steam

Ardından Launcher programını ilk kez kullanıyorsanız eğer karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir alan çıkacaktır.

Burada yapmanız gereken resmin sağ üst kısmında yer alan Discord simgesine tıklamanız ve açılan sayfadan Calypso çeviri ekibinin sunucusuna katılmanız olacaktır.

Sunucuya katıldıktan sonrada Discord ID isminizi kutucuğa yazmanız yeterlidir. Eğer Discord ID isminizi nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız Discord ID Bulma adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

hogwarts legacy türkçe yama nasıl kurulur
hogwarts legacy türkçe yama nasıl kurulur

Calypso Launcher panelinde ilk olarak “Türkçe Yamalar” kısmına tıklayın. Ardından da Hogwarts Legacy oyununun üzerinde yer alan “Bilgiler/Yükle” butonuna tıklayın.

hogwarts legacy türkçe yama güncel
hogwarts legacy türkçe yama güncel

Ardından açılan sayfanın sol alt kısmında yer alan “Yükle” butonuna tıklayın.

hogwarts legacy türkçe yama son sürüm
hogwarts legacy türkçe yama son sürüm

Yükle butonuna tıkladığınızda artık son olarak bilgisayarınızda Hogwarts Legacy oyununun kurulu olduğu dizini seçmeniz gerekecektir. Hogwarts Legacy oyununun yüklü olduğu klasörü seçtiğinizde “Klasör Seç” kısmına tıklayın.

Böylece artık Hogwarts Legacy oyununuz Türkçe olmuş olacaktır.

Eğer kurmuş olduğunuz yamayı kaldırmak isterseniz de oyunu oynadığınız platformun kütüphanesine gidip, dosya doğrulaması yapmanız yeterlidir.

Hogwarts Legacy Dil Değiştirme💯

Hogwarts Legacy oyununun ayarlar kısmına girmişseniz dil değiştirme diye bir kısım olmadığını görmüşsünüzdür, bizde Hogwarts Legacy dil değiştirme başlığımızda sizlere Hogwarts Legacy oyununuzu resmi diller arasından istediğiniz dilde nasıl oynayacağınızı göstereceğiz.

hogwarts legacy dil değiştirme
hogwarts legacy dil değiştirme

İlk olarak Steam kütüphanenizden Hogwarts Legacy oyununu bulun ve mouse ile sağ click yapıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın.

hogwarts legacy türkçe yama crack
hogwarts legacy türkçe yama crack

Özellikler ekranında Genel sekmesinde yer alan Dil seçeneği kısmına tıklayın ve Hogwarts Legacy oyununda oynamak istediğiniz dili seçin ve Özellikler penceresini kapatın.

Böylece Hogwarts Legacy oyununu istediğiniz dilde oynayabilirsiniz.

Hogwarts Legacy Türkçe Yama Nasıl Kaldırılır?⭐

hogwarts legacy türkçe yama nasıl kaldırılır
hogwarts legacy türkçe yama nasıl kaldırılır

Hogwarts Legacy oyununuza Calypso ekibinin Türkçe yamasını kurduysanız ve herhangi bir sebepten ötürü yamayı silmeye karar verdiyseniz artık komple oyunu silmeniz gerek kalmadı.

Tek yapmanız gereken Hogwarts Legacy oyununun bilgisayarınızda kurulu olduğu dizine gitmek ve aşağıdaki resimde gördüğünüz “Yama_Kaldir.exe” programını çalıştırmak olacaktır.

hogwarts legacy türkçe yama kaldırma
hogwarts legacy türkçe yama kaldırma

Programı çalıştırdığınızda yamayı silmek istiyor musunuz şeklinde evet veya hayır seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Evet kısmına tıklayarak Türkçe yama dosyasını oyununuzdan tamamen kaldırabilirsiniz.

Hogwarts Legacy Türkçe yama makalemizde sizlere hem en güncel Türkçe yama dosyasını paylaştık hem de Türkçe yama dosyasını nasıl kuracağınızı gösterdik.

Ayrıca Hogwarts Legacy oyununda dil değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı da detaylı bir şekilde anlattık ancak uygulamalı olarak izleyerek ilerlemek isteyenler varsa eğer aşağıdaki videomuza da göz atabilirler.

YouTube video

Sitemizde yer alan benzer içeriklerimiz;

Hogwarts Legacy Türkçe Yama ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Hogwarts Legacy Türkçe Yama Var Mı?

Evet, Hogwarts Legacy oyunu için Türkçe yama vardır. Calypso ekibi Hogwarts Legacy oyununu düzenlenmiş makine çevirisi olarak tamamen ücretsiz bir şekilde Türkçe yama yayınlamıştır.

Hogwarts Legacy Türkçe yama adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Türkçe Yamalar bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

4.7/5 - (33 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri