Stardew Valley Silo Yapımı Rehberi ✔️ 2023

Stardew Valley silo yapımı. Stardew Valley oyunu 2018 yılında Eric Barone tarafından yayınlanmış bir çiftçilik oyunudur. Günümüzde de hala popüler olarak oynanmaya devam etmektedir, elbette oyunun hala güncellemeler alması da başarıda büyük öneme sahip diyebiliriz.

Bu yazımızda da sizlere detaylı olarak Stardew Valley siloları hakkında bilinmesi gereken tüm konulara değinecek ve merak edilen tüm soruları cevaplayacağız. İlk olarak Stardew Valley silo yapımı ne işe yarar konusu ile başlayacağız.

Stardew Valley Silo Yapımı Ne İşe Yarar?🟢

Stardew Valley silo yapımı rehberimizden önce sizlere silo’nun ne olduğunu söylemek istiyoruz. Stardew Valley oyununda silo saman depolayan çiftlik binalarına denilmektedir yani bu rehberimizde sizlere nasıl silo yapabileceğinizi göstereceğiz.

stardew valley silo yapımı
stardew valley silo yapımı

Stardew Valley Silo Nasıl Yapılır?🟡

Stardew Valley oyununda silo yapmanız için marangoz dükkanında ki Robin’den saklama kabı satın alabilirsiniz. İki gün sonrada aldığınız saklama kabı sayesinde çiftliğinizden ürettiğiniz çimlerle 240 adede kadar saman depolayabiliyorsunuz.

Stardew Valley Silo Malzemeleri🟠

Stardew Valley silo yapımı için aşağıdaki malzemelere sahip olmanız yeterlidir;

  • 5 bakır çubuk
  • 10 kil
  • 100 altın
  • 100 taş

yukarıdaki malzemelere sahip olduğunuzda siloyu sadece 2 günde inşa edebiliyorsunuz ve bu inşa sayesinde 240 adede kadar saman depolayabileceksiniz.

stardew valley silo nasıl yapılır
stardew valley silo nasıl yapılır

Oyun içerisinde toprağı sürerek kendinize kil bulabilirsiniz, taş içinde kazma ile kayaları parçalamanız yeterli olacaktır. Bakır cevherini de madenin 1-40 kat arasında çok rahat çıkartabilirsiniz. Çıkarttığınız cevherleri fırında kömür ile eritmeniz yeterli olacaktır. Tüm malzemeye sahip olduğunuzda da Robin’in dağlarda ki marangoz dükkanına gitmelisiniz.

Stardew Valley Silo İpuçları🔴

Stardew Valley oyununda silo ile alakalı sizlere birkaç güzel ipucu vermek istiyoruz. Bu ipuçları sayesinde silonuzu çok daha verimli kullanabilirsiniz.

  • Sadece tırpanla kesilen çim siloya stoklanır.
  • Marnie’den saman da satın alabiliyorsunuz.
  • Çiftlik bilgisayarınızı kontrol ederek ne kadar samanınızın olduğunu kontrol edebiliyorsunuz.
  • Kış aylarında hayvanlarınız samana bağlı olacağından herşeyden önce ilk olarak silo inşa etmeniz faydanıza olacaktır.

Stardew Valley Silo Yerleşimi⚪️

Stardew Valley oyununda silonuzu nereye koyduğunuzun hiçbir önemi yoktur, hayvanlarınızın yanına olması gerekmiyor. Silo’ya saman depolamak için gitmeniz gerekeceğinden buğdayınızın ve çiminizin yakınına kurmanız daha mantıklı olacaktır.

YouTube video

Stardew Valley Silo Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular⚫️

Stardew Valley’de Nasıl Silo Kurulur?

Stardew Valley oyununda silo kurmanız için 5 bakır çubuk, 10 kil, 100 altın ve 100 taş toplamanız ardından da Robin’in marangoz dükkanına giderek silo yaptırmanız yeterli olacaktır.☑️

Stardew Valley’de Silo Nasıl Kullanılır?

Silo’yu kullanabilmeniz için buğday ve çimlerinizi tırpanla biçmeniz gerekmektedir. Kestiğiniz buğday ve çimleri siloya götürerek depolayabiliyorsunuz.☑️

Stardew Valley’de Silo Önemli Mi?

Stardew Valley’de kışın hayvanlarınız tamamen buğday’a ihtiyaç duyacağı için en önemli ihtiyaçlardan birisi silo diyabiliriz.☑️

Silonun Kümes Yanında Olması Gerekiyor Mu?

Stardew Valley oynayan çoğu kullanıcı bu hataya düşüyor ancak Silonuzu kümes yanına kurmanızın hiçbir mantığı yoktur. Silonuzu buğday ve çimlerinizin yanına kurmanız daha mantıklı olacaktır.☑️

Stardew Valley oyunundaki silo hakkında detaylı olarak bilinmesi gereken tüm bilgileri sizlerle paylaşmış olduk. Görüşlerinizi, sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Stardew Valley bağlantısından resmi mağazasına da ulaşabilirsiniz. İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız da şu şekildedir;

Oyun Rehberi bağlantısından da benzer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

5/5 - (22 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org