Minecraft Eşya Çerçevesi Yapımı 🔨2023

Minecraft eşya çerçevesi yapımı, Minecraft oyunu içerisinde yapabileceğiniz sonsuz üretim yapımı yöntemlerinden sadece bir tanesidir. Minecraft oyunu dünyada milyonlarca kişinin oynadığı evrensel bir oyundur son zamanlarda oyuncu kitlesinin büyük bir bölümünü kaybetse de sahip olduğu oyuncu kitlesi her zaman yüksek sıralarda ve bugün Minecraft’da size eşya çerçevesinin yapımını anlatacağız

Eşya çerçevesi yapımı dekorasyon seven oyuncular için önemi ayrı bir yerdedir bir çok çeşitli amaçlarda kullanılabilen eşya çerçevesi oyuncunun ilgisini bi hayli fazla dikkatini çekmektedir.

Minecraft Eşya Çerçevesi Nasıl Yapılır?🟢

Minecraft eşya çerçevesi yapımını anlatmadan önce hakkında bilgi vererek yeni kullanıcılarımıza öğretici yol olmak istiyoruz. Eşya çerçevesi içindeki öğeyi veya bloğu görüntüler eğer parlayan eşya çerçevesi yaparsanız karanlıkta bile kendini ve içindeki öğeyi aydınlatır. Yapılan son güncellemeler ile birlikte eşya çerçevesini gizleme özelliği oyuna eklendi bu sayede oyunda kullanma alanı bir hayli fazla arttı özellikle gizlilik seven oyuncularımız için eşya çerçevesi ilk olarak 1.4.2 sürümü ile kullanıcılara sunuldu

İlk başlarda fazla bir kullanılmasa da  oyuna eklenen eşyalar ile birlikte eşya çerçevesinin kullanımı bir hayli arttı. İstediğiniz herhangi bir materyali çerçevenin içine kolayca yerleştirebilir ve çerçeveyi çoğu bloğun üstüne koyabilirsiniz bu sayede oyuncuların elinde çok iyi bir dekorasyon aracı olabiliyor.

Minecraft Eşya Çerçevesi Yapımı​ Rehberi🟡

Minecraft eşya çerçevesi yapımı. Eşya çerçevesi için oyunlardaki neredeyse tüm eşyalarda da yaptığımız gibi eşya çerçevemiz içinde gerekli malzemeler vardır çoğu eşyamızı kolayca elde edebilirken bazı eşyalarımızı bulmakta zorlanabiliriz normal eşya çerçevemizi yaparken tahta ve deriye ihtiyaç olur fakat aynı şeyi parlayan eşya çerçevesi için diyemeyiz onu yapmak biraz daha zahmeti olabilir çünkü ihtiyacımız olan malzeme oyunda nadir olan bir canlıya aittir.

Oyuncular genellikle normal eşya çerçeveyi kullanırlar yapımı daha kolay ve pratik bir anda bir sürü eşya çerçevesini aynı anda edebilirler bu özellikle dekorasyonu seven ve yeni oyuncular için daha yararlı olur ama  farklı şeyler denemek isteyen oyuncular daha çok parlak eşya çerçevesini veya görünmez eşya çerçevesini tercih edebilir görünmez eşya çerçevesi oyun içinde bulunmadığı için oyunun hileli modu’nu oynayanlar veya yaratıcı mod’da oyuncular kullanabilirsiniz. Normal ve parlak eşya çerçevesine gelince de onlar için kullanılan malzemeleri elde etmeyi göstereceğiz.

Minecraft Eşya Çerçevesi Yapımı için Gerekli Malzemeler​🟠

Eşya çerçevesi için bir çok eşya gibi bunun için de önce malzemelerimizi toplamalıyız eşya çerçevesi yapımı diğer üretim eşyalarına göre biraz daha kolay yapılması oyuncular açısından büyük avantaj sağlıyor diyebiliriz bunun yanı sıra parlayan eşya çerçevesi de yapılabilir normal eşya çerçevesine oranla biraz daha zahmetlidir Peki eşya çerçevesi  ve parlayan eşya çerçevesi yapımı  için gerekli malzemeler nelerdir;

Eşya çerçevesi için;

Malzeme isimleriMalzeme miktarı
Deri1
Çubuk8

şeklindedir. Bu malzemeler eşya çerçevesi ve parlayan eşya çerçevesi yapımı için yeterli olacaktır. Şimdi de sırasıyla malzemeleri nasıl toplayacağınızı göstereceğiz.

Minecraft Deri Elde Etme🔴

Eşya çerçevesi yapımı sırasında bir adet deriye ihtiyacımız oluyor deriyi elde etmek aslında bakıldığında kolay görünüyor çünkü inek kesmeniz deri elde etmek için yeterli olacaktır ama bazı zamanlar bulunduğunuz konumda inek olmayabilir fakat kare dünyayı dolaşırken inek sürülerine rastlamanız oldukça yüksek ihtimallidir.

Bu hayvanlar her zaman birlikte otlar bu yüzden birden fazla deri elde etme şansınız vardır böylelikle daha fazla eşya çerçevesi elde edebilirsiniz. İnekleri kestiğimizde gördüğünüz gibi birden fazla deri verebiliyor.

minecraft deri nasıl elde edilir
minecraft deri nasıl elde edilir

Minecraft Çubuk Elde Etme🔵

Öncelikle çubuk yapabilmemiz için oduna ihtiyacımız var. Bu herhangi bir ağaç türüne ait olabilir, o yüzden kolayca odun elde edebilirsiniz. Çubuk yapmak için “E” tuşuna basarak envanterimizi açmamız yeterlidir. Eğer isterseniz tabi çalışma masasında kullanabilirsiniz çubuğu. Alttaki resimde gördüğünüz gibi her 2 tahtayı üst üste koyarak yapabilirsiniz. 32 tahta’dan veya 8 odundan toplam 64 tane çubuk yapabilirsiniz.

minecraft çubuk elde etme
minecraft çubuk elde etme

Tahtalarımızı bu şekilde yerleştirdiğinizde çubuk elde edebileceksiniz.

Minecraft Eşya Çerçevesi Yapımı​ Aşamaları🟢

Minecraft eşya çerçevesi yapımı için gerekli malzemeleri topladığımıza göre sıra nasıl yapılacağını anlatmaya geldi. Öncelikle sıradan eşya çerçevesi yapımıyla başlayalım daha sonra ise parlayan eşya çerçevesi yapımına geçeceğiz. Öncelikle eşya çerçevemizi yapabilmemiz için 1 adet çalışma masasına ihtiyacımız bunun için herhangi bir tür odun yeterli olacaktır.

Envanterinizi “e” tuşu ile açtıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi envanterinizin sağ üst köşesindeki 4 alanlık boşluğu olan kısma odunumuzu yerleştiriyoruz, daha sonra 4 tahta elde edeceğiz. 4 tahtaya sahip olduktan sonra envanterdeki aynı boşluğa tüm alanları doldurmak şartıyla tahtalarımızı yerleştiriyoruz böylelikle çalışma masamızı elde ettik.

minecraft eşya çerçevesi
minecraft eşya çerçevesi

4 tahtaya sahip olduktan sonra envanterdeki aynı boşluğa tüm alanları doldurmak şartıyla tahtalarımızı yerleştiriyoruz böylelikle çalışma masamızı elde ettik.

eşya çerçevesi yapımı
eşya çerçevesi yapımı

Çalışma masamızı elde ettikten sonra yukarıda tabloda belirttiğim malzemelerimizi topluyoruz. Topladıktan sonra aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi malzemelerimizi çalışma masasına yerleştiriyoruz. Ortaya 1 deri ve çevresine çubuk yerleştiriyoruz, böylelikle bir adet eşya çerçevesi elde ediyoruz.

minecraft çerçeve yapımı
minecraft çerçeve yapımı

Üretimi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir Minecraft eşya çerçevesine sahip olmuş olacaksınız.

minecraft eşya tablosu yapımı
minecraft eşya tablosu yapımı

Not: Normal eşya çerçeveleri parlamaz ve neredeyse görünmez hale gelir.

Sizlere Minecraft eşya çerçevesi yapımı konusunda detaylı resimli bir anlatım gerçekleştirmiş olsak ta, uygulamalı olarak izleyerek yapmak isteyenler de olmak isteyeceğiniz düşündüğümüz için, ayrıca videosunu da sizler için çekmiş bulunmaktayız. Aşağıdaki video’yu izleyerek te Minecraft eşya çerçevesi yapabilirsiniz.

YouTube video

Şimdi sırada parlayan eşya çerçevesi yapımı anlatımı var yukarıdaki tablodan neler ihtiyacımız olduğunu görebilirsiniz. Eşya yapımını anlattıktan sonra aşağıda bu malzemeleri nasıl toplayacağınız anlatılmıştır.

Minecraft Parlayan Eşya Çerçevesi Yapımı Rehberi🟡

Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapabilmeniz için öncelikle malzemelerini bilmeniz, ardından da malzemelerle üretmeniz gerekiyor. Sizlere makalemizde ilk olarak Minecraft eşya çerçevesi yapımı anlatmamızın sebebi Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımında kullanılıyor olmasıdır yani parlayan eşya çerçevesi yapmak istiyorsanız öncelikle standart eşya çerçevesini yapmanız gerekiyor.

Şimdi öncelikle sizlere Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımı için gerekli malzemeleri, ardından da Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımını hem resimli hem de videolu olarak detaylı bir şekilde anlatacağız.

Minecraft Parlayan Eşya Çerçevesi Yapımı için Gerekli Malzemeler​🟠

Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımı için öncelikle malzemeleri ve adetlerini bilmeniz gerekiyor. Ardından da öğrendiğiniz adet kadar malzemeleri oyun içerisinde toplamalısınız ki, üretim aşamasında herhangi bir sorun yaşanmadan üretim yapmamızı sağlayalım.

Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemeler şu şekildedir;

Malzeme isimleriMalzeme miktarı
Eşya Çerçevesi1
Mürekkep Kesesi1

Parlayan Mürekkep Kesesi Elde Etme🔴

Parlayan mürekkep kesesi nasıl elde edebiliriz? diye soracak olursanız cevabını verelim. Bu eşyaya sahip olmak için parlayan mürekkep balığını kesmeniz ve mürekkep kesesini almanız gereklidir, kesme için denizleri’de suyun altlarında bulabilirsiniz. Mürekkep balığı aşağıdaki resimdeki gibi gözükmektedir.

parlayan mürekkep kesesi elde etme
parlayan mürekkep kesesi elde etme

Minecraft eşya çerçevesi ve parlayan mürekkep kesesini topladıktan sonra, Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımına başlayabilirsiniz. Şimdi de sizlere Minecraft parlayan eşya çerçevesini yapımını göstereceğiz.

Minecraft Parlayan Eşya Çerçevesi Yapımı​ Aşamaları⚪️

Minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemeleri topladıktan sonra direk olarak üretim aşamasına geçebilirsiniz. Malzemeler arasında yer alan eşya çerçevesinin bulunabilen değil, sadece üreterek elde edilebilen bir malzeme olduğunu sakın unutmayın. Oyun içerisinde üretmeden bulabileceğiniz bir malzeme değildir.

Minecraft parlayan eşya çerçevesi malzemelerimizi topladıktan sonra aşağıdaki resimde de gördüğümüz gibi malzemeleri yerleştirin ardından da parlayan eşya çerçevemizi elde edebiliriz.

minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımı
minecraft parlayan eşya çerçevesi yapımı

Üretimi yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi yaparak Minecraft parlayan eşya çerçevesine sahip olabilirsiniz. Parlayan eşya çerçevesinin içi doluyken gece görünen hali ise şu şekildedir;

mc parlayan eşya çerçevesi
mc parlayan eşya çerçevesi

Minecraft Sandığın Üstüne Eşya Çerçevesi Koyma🟤

Minecraft’da sandığın üstüne eşya çerçevesi koyma sıkça kullanılan bir şeydir. günümüzde çoğu oyuncu bunu kullanarak sandıklarını depo şekline getirebiliyor veya içinde ne olacağını belirlemek için kullanıyor tabiki bunu dışında da çeşitli kullanımları var, oyuncudan oyuncuya bu kullanımlar değişebilir. Çoğu oyuncu sandığın üstüne eşya çerçevesi koymayı her ne kadar bilseler de oyuna yeni başlayanlar için bu durum biraz karışık olabiliyor o yüzden buna değinme gereği duyuyoruz.

Sandığımızı belirli bir konuma yerleştirdikten sonra eşya çerçevemizi elimize alıyoruz, elimize aldıktan sonra “shift” tuşuna basılı tutuyor ve sandığın üzerine “sağ” tıklıyoruz. Böylelike çerçevemiz sandığın üzerine yerleşmiş oluyor. Eğer “shift” tuşunu kullanmazsak sağ tıkladığımız zaman sandığın içi açılacaktır bunların karışmaması için “shift” tuşuna basılı tutuyoruz.

minecraft sandığın üstüne eşya çerçevesi koyma
minecraft sandığın üstüne eşya çerçevesi koyma

Minecraft oyununda sandığın üstüne eşya çerçevesi koyduğunuzda, yukarıdaki resimdeki gibi gözükecektir.

Minecraft Görünmez Eşya Çerçevesi Nasıl Yapılır?🟢

Minecraft görünmez eşya çerçevesi, eşya çerçeveleri arasında en popüler olan çerçevelerden bir tanesidir ancak yapımı bilinmediği içinde yapmakta zorlanan bir çok oyuncu olabilir çünkü normal oyun içinde bulunmazlar hatta çoğu yeni oyuncunun bundan haberi bile olmaz. Görünmez eşya çerçevesi yapmak için özel bir bloğa ihtiyaç duyulur, bu bloğumuzun ismi komut bloğudur ve bu blok da oyunumuzda bulunmamaktadır.

O yüzden oyunu açtığımızda hilelerin aktif olduğundan kesinlikle emin olmalıyız. Hileleri nasıl açarız? öncelikle onu göstermek ile başlayalım;

İlk olarak oyunumuzun menüsünden tek oyunculu yazısına tıklıyoruz. Ardından Ok ile işaretli olan yeni dünya oluştur butonuna tıklıyoruz.

minecraft görünmez eşya çerçevesi
minecraft görünmez eşya çerçevesi

Hileleri izin ver kısmını kapalıdan açık hale getiriyoruz, daha sonra yeni dünya oluştur butonuna tıklıyoruz. Böylelikle komut bloğumuzu rahatlıkla kullanabileceğiz.

minecraft görünmez eşya çerçevesi nasıl yapılır
minecraft görünmez eşya çerçevesi nasıl yapılır

Bu iki aşamayla kolaylıkla komut bloğunu kullanmaya hazırız demektir. Şimdi de komut bloğunu nasıl alacağımıza bakalım.

Uyarı: Konumuzda bahsettiğimiz yöntemler 1.19.2 sürümüne aittir, diğer bazı sürümlerde çalışmayabilir.

Şimdi de bahsettiğimiz şekilde dünyamızı oluşturup giriyoruz . tuşuna basarak komutları gireceğimiz kısmı açıyoruz açtıktan sonra size aşağıda verdiğim komutu uyguluyoruz.

Komut: give <isminiz> minecraft:command_block”

Komutun örnek gösterimi ise şu şekildedir;

minecraft eşya çerçevesi görünmez yapma kodu
minecraft eşya çerçevesi görünmez yapma kodu

Daha sonra komut bloğumuzu yerleştiriyoruz, koyduğumuz komut bloğuna sağ tıklayıp açıyoruz ve aynı şekilde yine verdiğim komutu yazıyoruz.

Komut: /give @p item_frame{EntityTag:{Invisible:1b}}

Komutun örnek gösterimi ise şu şekildedir;

eşya çerçevesini görünmez yapma
eşya çerçevesini görünmez yapma

Kodumuzu girdikten sonra “tamam” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra düğme almamız lazım çünkü düğmeyi komut bloğunun üstüne koyacağız. Düğmemizi komut bloğunun üzerine koymak için “shift” tuşuna basılı tutuyoruz, ardından komut bloğuna sağ tıklıyoruz ve komut bloğumuza düğmeyi yerleştirmiş olduk. Butonumuzu yerleştirdikten sonra sağ tıklıyoruz böylelikle görünmez çerçevemizi elde etmiş oluyoruz.

Not: Butona tıklandığında aşağıdaki resimdeki gibi gözükmesi gerekiyor.

minecraft görünmez eşya çerçevesi kodu
minecraft görünmez eşya çerçevesi kodu

Aldığımız çerçeveyi herhangi bir bloğun üstüne koyuyoruz, koyduktan sonra da istediğimiz eşyayı sağ tıklayarak üzerine koyuyoruz. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra görünmez eşya çerçevesinin üzerindeki eşyanın görünümü aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır.

görünmez eşya çerçevesinin üstündeki eşya
görünmez eşya çerçevesinin üstündeki eşya

Not: Koyduğunuz çerçevenin yerini iyi hatırlamanızda fayda var aksi takdirde bir daha asla bulamayabilirsiniz.

Minecraft görünmez eşya çerçevesi yapımını da sizlere detaylı bir şekilde resimli olarak anlattık ancak uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz;

YouTube video

Sitemizde ki bazı içeriklerimiz;

Minecraft Eşya Çerçevesi Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Minecraft Eşya Çerçevesi Kaç Çeşittir?

Minecraft oyununda standart eşya çerçevesi, parlayan eşya çerçevesi ve görünmez eşya çerçevesi olmak üzere tam 3 tane eşya çerçevesi yapmanız mümkündür.

Minecraft eşya çerçevesi yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (29 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri