Minecraft Okçu Masası Yapımı 2023

Minecraft okçu masası yapımı yönteminin genel olarak oyuncuya pek bir katkısı yoktur ancak yay kullanmasını seven kişiler için çok aktif kullanım sunan bir yapısı vardır ve kimi zaman bu masayı nasıl yapacağını bilmek çok önemli bir konu haline gelebiliyor. Bu makalemizde de size okçu masasının nasıl yapıldığını öğreteceğiz.

minecraft okçu masası nasıl kullanılır
minecraft okçu masası nasıl kullanılır

Minecraft okçu masası ne işe yarar? sorusuna makalemizde ayrıntılı bir şekilde yanıt vererek, sizlere en iyi ve en kısa şekilde Minecraft okçu masası yapımını göstereceğiz. Bu sayede oyundaki bilgi seviyeniz ne kadar olursa olsun, makalemiz sayesinde çok rahat bir şekilde okçu masası yapabileceksiniz.

Minecraft Okçu Masası Nasıl Yapılır?🟢

Minecraft okçu masasını yapmak için 3 tane malzemeye ihtiyacımız vardır. Bu malzemeleri kolaylıkla oynadığınız dünyada temin edebilirsiniz. Malzemeleri temin ettikten sonra da üretim bölümünden malzemelerle beraber okçu masası yapabileceksiniz.

Minecraft okçu masası yapmak için kullanmanız gereken malzemeler şu şekildedir;

 • 2 adet çakmak taşı
 • 4 adet türü farketmeksizin tahta
 • 1 adet çalışma masası

Yukarıdaki malzemelere sahip olduğunuzda oyun içerisinde çok rahat bir şekilde Minecraft okçu masası yapabileceksiniz.

Minecraft okçu masası yapımı için oduna ve çakmak taşına ihtiyacımız olacak. 3. malzeme ise çalışma masası bu olmadan 3×3 alan ile yapılabilen her şeyi yapamayız. “E” tuşuna bastığımızda çıkan 2×2 bölümle yetinmek zorunda kalırız. Yukarıda bahsettiğimiz malzemeleri nasıl bulacağını bilmeyenler için şimdi sırasıyla “Odun Nasıl Bulunur?” ve “Çakmaktaşı Nasıl Bulunur?” başlıklarımızda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Minecraft Odun Nasıl Bulunur?🟡

minecraft okçu masası ne işe yarar
minecraft okçu masası ne işe yarar

Minecraft oyun dünyanız içerisinde her yerde ağaç türünden bulunmaktadır. Etrafa baktığınız da bile bir kaç tane ağaç göreceksiniz çölde doğmadıysanız, çölde doğduysanız merak etmeyin, bu tüm dünyanızın çöl olduğu anlamına gelmiyor. Gezerek yeşillik alanlara ulaşabilir ve ağaç elde edebilirsiniz.

Dünyanızda ağaçlar yukarıda görmüş olduğunuz fotoğraftaki ağaçlar gibi olacaktır.

Minecraft Çakmaktaşı Nasıl Bulunur?🟠

minecraft çakmaktaşı nasıl bulunur
minecraft çakmaktaşı nasıl bulunur

Minecraft çakmaktaşı bulmak için bulunmuş olduğunuz dünyada göllerde, derelerde, okyanuslarda ve mağaralarda bulabilirsiniz. Göl, Dere ve Okyanus kenarları ve derinlerinde bulunur ancak çakmak taşı kimi zaman çakıl taşlarında çıkmayabilir, bu yüzden çıkana kadar kazmanız gerekir. Çakıl taşını en kolay kürek ile kırabilirsiniz. Kürek yapmak isteyen ama yapımını bilmeyenler için de birazdan detaylı bir şekilde Minecraft kürek yapımı anlatımını gerçekleştireceğiz.

Maden yaparken bir anda yukarıdan çakıl taşları düşebilmektedir ve bunun içerisinde kalırsanız canınız gitmektedir.

Minecraft Kürek Yapımı⚪️

Minecraft kürek yapımı. Minecraft oyununda kürek yapmak için çalışma masasını açıp  topladığımız odunların 2 tanesini çalışma masasının herhangi bir karesine koyarak tahtaya çevirmemiz gerekmektedir. Böylece 8 tahta elde etmiş olacağız. Bunların 2 tanesini çalışma masasında üst üste olacak şekilde koyup çubuğa çevirmiş olacağız. Çevirdiğimiz bu çubuk ve tahtalar ile  üst üste 2 çubuk, ardından en üstüne ise tahta koyarak tahta kürek elde ederiz.

Şimdi sizlere resimli olarak detaylı bir şekilde Minecraft kürek yapımı yöntemini göstereceğiz;

1.adım olarak çalışma masasına resimde olduğu gibi kırmış olduğunuz ağacı koyun ve 4 tahta elde edin.

minecraft kürek yapımı
minecraft kürek yapımı

2.adım olarak ise ağaçtan elde ettiğiniz 2 tahtayı resimdeki gibi üst üste koyarak 4 çubuk elde edin.

minecraft okçu masası
minecraft okçu masası

3.adımda yapmış olduğumuz çubukları çubuk yapar gibi üst üste koyun ardından onun üstüne 1 tahta koyun ve küreğiniz hazır olmuş olacaktır.

okçu masası nasıl yapılır
okçu masası nasıl yapılır

Küreğinizi tahta değil de taş, demir, elmas, netherit’e ve en son olarak altın sırası ile en yavaştan en hızlıya doğru kırmaktadır yani en yavaş kıran tahta en kızlı kıran altındır ancak altının bir dezavantajı olarak çok hızlı bir şekilde kırılmaktadır, bu yüzden çok tercih edilmemektedir.

Minecraft Çalışma Masası Yapımı⚫️

Minecraft okçu masası yapımı için makalemizin başında da belirttiğimiz gibi odun, çakmaktaşı dışında bir de çalışma masasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Şimdi de sizlere nasıl Minecraft çalışma masası yapacağınızı göstereceğiz.

Oyun içerisinde bulduğunuz odunları ‘’E’’ harfine bastığımızda çıkan envanter bölümünde 2×2 çalışma alanına 1 tane odunu koyarak, 4 tane tahta elde ediyoruz. Sonrasında o elde ettiğimiz tahta ile (odun da olduğu gibi hangi tahta olduğu farketmeksizin yapılabilir.) 2×2 alanını 4 tahta ile kaplayınız ve çalışma masanız hazır hale gelmiş olacaktır.

Mantığını anlamayanlar için şimdi sırasıyla sizlere resimli olarak nasıl yapacağınızı gösterelim;

İlk olarak çalışma masası yapmak için (eğer hiç çalışma masanız yoksa eğer ‘’E’’ tuşuna basın) bir adet odun koyarak 4 tane tahta elde edin.

minecraft çalışma masası
minecraft çalışma masası

Tahtaları elde ettikten sonra, elde etmiş olduğumuz bu tahtaları esimde gösterildiği gibi 2×2‘yi dolduracak şekilde ekleyin. Ekleme işlemini doğru bir şekilde yaptığınızda çalışma masasını hazır hale getirmiş olacaksınız.

minecraft çalışma masası yapımı
minecraft çalışma masası yapımı

Minecraft okçu masası için ihtiyacımız olan eşyaları toplamayı ve üretmeyi böylece öğrenmiş olduk şimdi sırada öğrenmek istediğimiz asıl şeye. Öncelikle toplamış olduğumuz 1 ağacı tahtaya çeviriyoruz çevirdiğimiz o tahtaları çalışma masası yapar gibi 2×2 biçiminde diziyoruz. Sonrasında üstüne çakıl taşlarından elde ettiğimiz çakmak taşlarını üstüne koyarak okçu masasını elde ediyoruz.

mc okçu masası yapımı
mc okçu masası yapımı

Minecraft Okçu Masası Yapımı Alternatif Yöntemleri🟣

Minecraft okçu masasını kendiniz yapmak yerine köylerden de elde edebiliriz. Kimi köylerde okçu evleri bulunmaktadır bu okçu evlerinde okçu masasını bulabilir hatta o işe sahip köylü bulabilir ticaret yapabilirsiniz. Böylece kendiniz üretmek yerine köylerden okçu masaları alabilirsiniz.

Minecraft Okçu Masası Ne İşe Yarar?🔵

Şu anki sürümde okçu masasına sağ click ile tıkladığınız da hiçbir tepkimesi yoktur. Okçu masasının ana işlevi bu sürüm için işsiz köylüleri okçu köylüye çevirerek ticaret yapmaktır.

Okçu köylü ile ticaret yapmak bize yaylar, oklar ve zümrütler sağlayacaktır. Aynı okçu köylü ile ticaret yapmaya devam ettiğiniz sürece o köylü seviye atlayacak ve yeni şeyler satacaktır. Bu yeni şeyler arasında büyülü oklar ve yaylarda barındırmaktadır.

Ayrıca okçu masasını yakıt olarak fırınlarınızda kullanabilirsiniz ve Minecraft’ta müzik yapmasını seviyorsanız okçu masasını ‘’ bas’’ sesi olarak kullanabilirsiniz.

Minecraft Okçu Köylü Nasıl Yapılır?🟢

Öncelikle bulunduğunuz köydeki işsiz köylülere bakıp birini seçmelisiniz. Ardından yapmış olduğunuz veya bulmuş olduğunuz okçu masasını yere koyarak o köylünün mesleği almasını bekleyiniz.

Bulunduğunuz köyde hiç işsiz köylü yoksa ve işe sahip köylüler varsa o köylünün sahip olduğu iş masasını kırarak o işçiyi işsiz bırakabilirsiniz. Böylece köylüyü okçu yapabilirsiniz.

Minecraft Okçu Masasının Detaylı Özellikleri🟡

 • Yeniden Yapılabilir: Oyun dünyasında kısmen sınırlı olsada okçu masasının istediği kaynaklar ile istediğiniz kadar yapabilirsiniz.
 • Ne Kadar Stoklanabilir: 64 tane okçu masasını tek bir slotta bulundurabilirsiniz.
 • Ne İle Daha Hızlı Kırılır: Okçu masasını bir balta ile diğer araç ve gereçlerden daha hızlı kırarsınız.
 • Patlama Direnci: Okçu masasının patlama direnci 2.5tur. Buda demek oluyorki onun yanında bir patlama olduğunda onun yok olacağıdır.
 • Blockun Kırılma Süresi: Okçu masasını eliniz ile 3.75 saniyede, tahta balta ile 1.9 saniyede, taş balta ile 0.95 salise, demir balta ile 0.65 salisede, elmas balta ile 0.5 salisede, netherite balta ile 0.45, altın balta ile 0.35tir.
 • Parlıyormu: Okçu masası parlamamaktadır.
 • Seffaf mı: Okçu masası şeffaf değildir.
 • Yanabilir mi: Java sürümünde yanmamaktadır. Bedrock sürümünde yanabilmektedir.
 • Lavdan Etkilenir mi: Yanına lav geldiğinde tutuşacaktır.

Minecraft Nedir?🟠

minecraft okçu köylü
minecraft okçu köylü

Minecraft, İsveçli oyun geliştiricisi Markus Alexej Persson yani Notch tarafından geliştirilmiş Mojang Studios tarafından yayınlanmıştır. 2014 yılında ise 2.5 Milyar Dolar karşılığında Microsoft’a satılmıştır.

Minecraft size neredeyse sonsuz bir dünya bahşetmektedir. Bu küplerden oluşan dünyada dolaşabilir, hammaddeleri keşfedebilir, o hammaddeler ile aletler yapabilir, kendinize özel araziler evler yapılar yapabilirsiniz. Aynı zamanda bunu arkadaşlarınızla oynayabilir veya sunucular vasıtası ile dünyadaki diğer kişiler ile değişik oyun modlarında oynayabilirsiniz.

Minecraft okçu masası yapımı hakkında ki detaylı rehberimizde resimli anlatımımız yerine uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz;

YouTube video

Sitemizde ki bazı içeriklerimiz;

Minecraft Okçu Masası Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Minecraft Okçu Masası Yapmak için Hangi Malzemeler Gereklidir?

Minecraft oyununda okçu masası yapmak için;
– 2 adet çakmak taşı
– 4 adet türü farketmeksizin tahta
– 1 adet çalışma masası
gerekmektedir.

Minecraft okçu masası yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (22 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentisini Bizim Sitemizde Devre Dışı Bırakın.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock
mizah.org