Minecraft Fener Yapımı Nasıl Oluyor?

Minecraft fener yapımı rehberimizde sizlere Minecraft oyununda yer alan 4 farklı fenerin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız. Minecraft fenerler çoğunlukla görsellik için yapılan bir eşyadır ancak güç fenerinin amacı farklıdır. Minecraft’ta bulunan tüm fenerleri en ince detaylarına kadar anlatacak ve aklınızda hiç soru işareti bırakmayacağız.

Minecraft fener yapımı rehberimizde sizlere ayrıca “Minecraft fener ne işe yarar?” , “Nether yıldızı yapımı” , “Minecraft fener kaça kaç” , “Minecraft fener nasıl çalışır” , “Minecraft ışık yapımı” , “Minecraft fener için kaç demir lazım” , “Minecraft fener 2.güç nasıl yapılır” , “Minecraft mavi fener yapımı” , “Minecraft ruh feneri yapımı” konularının da cevaplarını detaylı bir şekilde vereceğiz.

Minecraft Fener Nasıl Yapılır?🟢

minecraft deniz fener yapımı
minecraft deniz fener yapımı

Minecraft fener nasıl yapılır? Oyun içerisinde dört adet fener bulunmaktadır bu fenerlerin üç tanesi dekorasyon içinken bir tanesi size güç verecektir bunları çok detaylı bir şekilde ileride anlatacağız. Minecraft fener yapımı yöntemleri 4’e ayrılmaktadır. Bunlar;

 • Minecraft Standart Fener Yapımı
 • Minecraft Ruh Feneri Yapımı
 • Minecraft Deniz Feneri Yapımı
 • Minecraft Güç Feneri Yapımı

şeklindedir.

Minecraft Standart Fener Yapımı🟡

Minecraft standart fener yapımı genelde insanlar tarafından direkt Minecraft fener yapımı olarak bilinmektedir ancak Minecraft oyununda 4 farklı fener yapımı bulunduğu için sizlere ilk olarak Minecraft standart fener yapımı yöntemini göstereceğiz.

Minecraft fener yapımı oyun içerisinde kolaylıkla yapabileceğiniz bir eşyadır. Yapımı için gereken eşyalar;

 • 8 adet demir parçası
 • 1 adet meşale
 • 1 adet kömür
 • 1 adet çalışma masası
 • 1 adet taş kazma
 • 1 adet fırın

Bu eşyaları oyun dünyası içerisinde kolaylıkla bulabilir ve yapabilirsiniz. Gelelim nasıl yapacağımıza;

Öncelikle bir adet minecraft çalışma masası yapıyoruz bu çalışma masası ile bir adet taş kazma yapacağız. Taş kazma ile sekiz adet taş, birkaç adet kömür ve bir adet demir cevheri kazıyoruz. Bu kazmış olduğumuz sekiz adet taş ile fırın yapıyoruz. Yapmış olduğumuz fırın ile ham demiri topladığımız kömür ile pişiriyoruz.

Pişirdiğimiz demiri çalışma masasına koyup 9 adet demir parçası elde ediyoruz. Sonrasında bir adet çubuk ve bir adet kömür ile meşale yapıyoruz. Çalışma masasının en ortasına meşalemizi koyuyoruz etrafına ise sekiz adet demir parçasını diziyoruz. Böylece Minecraft standart fener yapımını öğrendiniz. Şimdi de sizlere yöntemleri resimli anlatım olarak gerçekleştireceğiz.

Minecraft Çalışma Masası Yapımı🟠

Minecraft çalışma masası yapımı çok önemli bir yöntemdir çünkü bir çok üretim yönteminde kullanılmaktadır. Minecraft fener yapımı işlemi içinde Minecraft çalışma masası’na ihtiyaç duyulmaktadır.

Bulunmuş olduğunuz dünya içerisinde görmüş olduğunuz herhangi bir ağacı kırınız. Kırmış olduğunuz ağacı ‘’E’’ harfine basarak 2×2 üretim alanı içerisindeki bir kareye yerleştiriniz ve tahtaya çeviriniz.

minecraft fener yapımı için kaç blok lazım
minecraft fener yapımı için kaç blok lazım

Sonrasında yapmış olduğunuz tahtaları yine 2×2 üretim yerine bu sefer her yeri dolduracak şekilde diziniz.

minecraft fener nasıl çalışır
minecraft fener nasıl çalışır

Minecraft Taş Kazma Yapımı🔴

Minecraft taş kazma yapımından önce tahta kazma yapmamız gerekmektedir. Çünkü taşları elimiz ile alamayız. Tahta kazma için iki adet çubuk ve üç adet tahtaya ihtiyacımız vardır. Yapmış olduğumuz çalışma masasına iki adet tahtayı üst üste koyarak çubuk elde ediniz.

Sonrasında elde etmiş olduğunuz çubukların iki tanesini birini ortaya ve diğerini onun altına koyunuz. Sonrasında ise en üst bölümü üç adet tahta ile doldurunuz.

minecraft fener ne işe yarar
minecraft fener ne işe yarar

Yapmış olduğumuz tahta kazma ile üç adet taş kazınız. Sonrasında tahta kazma yapar gibi sadece tahta koyduğumuz bölüme taş koyarak taş kazma elde ediniz. Böylece Minecraft fener yapımı için gerekli olan taş kazma yapımını da öğrenmiş oldunuz.

minecraft fener 2.güç nasıl yapılır
minecraft fener 2.güç nasıl yapılır

Minecraft Fırın Yapımı⚪️

Minecraft fırın yapımı için taş kazma ile sekiz adet taş kazınız. Sonrasında çalışma masasının ortası boş kalacak şekilde etrafını doldurunuz. Bu sayede Minecraft fener yapımı yöntemi için fırın yapmış olacaksınız.

fener yapımı minecraft
fener yapımı minecraft

Minecraft Demir Parçası Yapımı⚫️

Minecraft demir parçası yapımı için bulunmuş olduğunuz dünyada dağlarda veya madenlerde demirler bulunmaktadır. Taş kazma ile onları bulup kırabilirsiniz. Kırmış olduğunuz demirleri fırın yardımı ile pişiriniz.

fener nasıl yapılır minecraft
fener nasıl yapılır minecraft

Pişirmiş olduğunuz demiri çalışma masasının 1 karesine koyunuz. Ardından size 9 adet demir parçası verecek bu 9 parçadan sadece 8 tanesine ihtiyacımız vardır.

fener yapımı mc
fener yapımı mc

Minecraft Meşale Yapımı🟣

Minecraft meşale yapımı için etraftan topladığınız odunların bir tanesini çalışma masasında tahta yapınız. Yaptığınız 4 tahtanın 2 tanesini üst üste koyarak çubuk yapınız.

mc fener yapımı
mc fener yapımı

Sonrasında madenlerde veya dağlarda bulunan kömürlerden bir adet bulunuz. Bulduğunuz kömürü çubuk ile beraber aynı çubuk yapıyormuşuz gibi üst üste koyunuz ancak kömür her zaman üsttedir.

minecraft fener
minecraft fener

Tüm malzemeleri hazırladığımıza göre Minecraft standart feneri yapabiliriz. Öncelikle çalışma masamızın ortasına 1 adet meşale koyuyoruz, ardından etrafını demir parçaları ile sarıyoruz.

fener nasıl yapılır
fener nasıl yapılır

Yukarıdaki resme bakarak ta, meşale yapımını görebilirsiniz. Böylece Minecraft fener yapımı yöntemimiz için gerekli olan meşaleyi de nasıl üreteceğinizi öğrenmiş oldunuz.

Minecraft Fener Nerelerde Bulunur?🔵

Minecraft fener nerelerde bulunur? Oyun dünyanızı oluşturduğunuzda 2 farklı yerde konumlanmış olarak olacaktır. Bunlardan birisi karlı biyomlardaki köydür. Bir diğeri ise netherda bulundan burçlardadır.

Karlı biyomda köy aramak istemiyorum direk ışınlanmak istiyorum derseniz oyununuzda hilelerin açık olduğuna emin olduktan sonra bu kodu ‘’T’’ tuşuna basarak yazınız.

/locate structure minecraft:village_snowy

Bu kodu yazdığınızda sohbet bölümünde kaç block olduğu yazacaktır. Koordinatın üstüne basarak ışınlanabilirsiniz.

minecraft fener nasıl çalıştırılır
minecraft fener nasıl çalıştırılır

Netherde bulunan burçlar aşağıdaki resim’e benzemektedir;

minecraft lamba yapımı
minecraft lamba yapımı

Bu burçları bulmak zordur o yüzden bol bol gezmeniz gerekmektedir. Bulmak kadar içi de sıkıntıdır, altın herhangi bir şey giymezseniz size yaratıklar saldıracaktır. Sandıkları açarsanız da size saldıracaktır dikkatli olun.

Minecraft Fener Ne İşe Yarar?🟢

Minecraft fener ne işe yarar? Minecraft standart fener hem dekorasyon açısından hem de meşaleye göre 1 block daha fazla aydınlatılmasından dolayı daha çok kullanılmaktadır. Ayrıca meşaleye göre standart fener tavana asılabilir. Bu yüzdende yapılarda çok kez tercih edilir ve yapımı çok kolaydır.

Minecraft standart fenerin bir diğer özelliği ise 3 block yanında bulunan karları eritebilmesidir.

Minecraft standart fener yapımı işlemlerini uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıda yer alan videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Minecraft Ruh Feneri Yapımı🟡

Minecraft ruh feneri yapımı diğer fenere göre daha zordur. Bazı maceralara atılmanız gerekmektedir. Minecraft fener yapımı rehberimizdeki ikinci fener türü ruh feneridir. Gelelim bize gereken malzemelere;

 • 1 adet Ruh Meşalesi
 • 8 adet Demir Parçası
 • 1 adet Ruh Kumu
 • 1 adet Çubuk
 • 1 adet Kömür
 • 10 adet Obsidyen
 • 1 adet Çakmak

Minecraft ruh feneri için nethere gitmemiz gerekmektedir. Burada bizi değişik tehlikeler beklemektedir, o yüzden hazır olduğunuzda emin olun. Nethere gidebilmek için 10 adet obsidyen gerekmektedir. Obsidyen bulmak için lav bulunan yere su dökerek obsidyen’e çevirmemiz gerekmektedir. Obsidyen’e çevirdikten sonra elmas kazma ile obsidyenler’i dikkatli bir biçimde kırmalıyız.

Topladığımız bu obsidyenleri iki tanesini yere koyunuz ardından sağına ve soluna bir adet destek eşyası örneğin taş toprak koyunuz ardından bunların üstüne 3 adet daha obsidyen koyunuz ve yine onun üzerine toprak taş koyarak destekleyiniz. Sonrasında iki obsidyen daha kullanarak birleştiriniz. Çakmak yaparak obsidyene sağ click ile tıklayınız.

Nether’a geçtikten sonra ruh kumu vadisini bulmanız gerekmektedir. Ruh vadisinde bulunan ruh kumlarından alınız ve dünyaya geri dönünüz.

Geri döndükten sonra 1 adet çubuk, 1 adet kömür ve 1 adet demir bulunuz. Bulduktan sonra çalışma masasında en alta ruh kumu onun üstüne çubuk ve onun üstüne de kömür koyarak meşaleyi yapınız.

Ardından demiri çalışma masasına koyarak 9 parçaya ayırın. Minecraft ruh kumu feneri için çalışma masasını açın ardından en ortaya ruh meşalesini koyun. Etrafına 8 adet demir parçasını koyarak Minecraft ruh kumu fenerini tamamlayın.

Minecraft Obsidyen Yapımı🟠

Minecraft obsidyen yapımı için oyun dünyanızın içerisinde neredeyse her yerde lav bulma şansınız vardır, sadece aramalısınız. Bulduğunuz lavın yanına su dökerek obsidyen’e çeviriniz ve elmas kazma ile kazmalısınız.

Obsidyen sadece elmas kazma ile kazılabilmektedir.

minecraftta fener nasıl yakılır
minecraftta fener nasıl yakılır

Minecraft Çakmak Yapımı🔴

Minecraft çakmak yapımı için demire ve çakmak taşına ihtiyacımız vardır. Demiri madenlerde veya dağlarda bulabiliriz. Çakmak taşını ise çakıl taşlarından elde edebiliriz. Minecraft çakmak yapımı bağlantısında ki makalemizi okuyarak nasıl çakmak yapacağınızı detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Minecraft Ruh Kumu Bulma🟤

Minecraft ruh kumu bulmak için toplamış olduğumuz obsidyenler ile bir portal yapmamız gerekmektedir. Ardından sağ click ile obsidyen’e basarak portal’ı aktifleştirilir.

deniz feneri nasıl yapılır minecraft
deniz feneri nasıl yapılır minecraft

Portalı açtıktan sonra içine giriniz. Şansınız güzelse direk ruh kumu vadisi biyomun da doğabilirsiniz. O kadar şanslı değilseniz biyom’u kendinizde arayabilirsiniz veya direkt aşağıdaki kodu “T” tuşuna tıklayıp yazıp ışınlanabilirsiniz.

/locate biome minecraft:soul_sand_valley

Komudunu yazdıktan sonra sohbet bölümündeki kordinata tıkladığınızda oraya ışınlanırsınız. Blocklarda sıkışma olasılığınız çok yüksek bu ışınlanma sırasında yukarı doğru kazarak çıkabilirsiniz.

Minecraft’ta bu tip kodları kullanabilmek için oyun başındaki hileleri açmanız gerekmektedir.

minecraft ruh kumu
minecraft ruh kumu

Ruh kumu vadisi yukarıdaki görseldeki gibidir. Buraya geldiğinizde ruh kumlarını toplayınız.

Minecraft Ruh Meşalesi Yapımı⚪️

Minecraft ruh meşalesini yapımı için bir adet çubuk, bir adet kömür ve bir adet ruh kumuna ihtiyacımız var. Bunların hepsini toplamayı yukarıda gösterdik. Şimdi gelelim ruh meşalesinin yapımına. En alta ruh kumu onun üzerine çubuk ve onun üstüne de kömür koyarak ruh meşalesini yapıyoruz.

deniz feneri yapımı minecraft
deniz feneri yapımı minecraft

Minecraft ruh feneri yapabilmek için tek eksiğimiz 8 adet demir parçası onu da yukarıda nasıl bulacağınızı anlattık. Minecraft ruh feneri ile standart fener arasındaki tek fark normal meşale yerine ruh meşalesi koymamız. Çalışma masamızı açıp ortasına ruh meşalesi koyuyoruz ve etrafına demir parçalarını diziyoruz.

minecraft fener nasıl yanar
minecraft fener nasıl yanar

Minecraft Ruh Feneri Ne İşe Yarar?⚫️

Minecraft ruh feneri ne işe yarar? Minecraft ruh fenerinin standart fener ile arasındaki dış görünüş dışında verdikleri ışık kaliteside farklıdır. Bu yüzden Minecraft ruh feneri tercih edilmez ancak kimi yapılarda veya değişik fikirlerde hoş durabilir.

minecraft ruh feneri ne işe yarar
minecraft ruh feneri ne işe yarar

Minecraft ruh feneri yapımı işlemlerini uygulamalı olarak yapmak isterseniz de aşağıda yer alan videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Minecraft Güç Feneri Yapımı🟣

Minecraft güç feneri yapımı şu ana kadar yaptığınız en zor fener olabilir. Çünkü bu feneri yapabilmeniz için oyundaki wither boss’unu kesmemiz gerekmektedir. Minecraft güç feneri için gerekli malzemeler;

 • 1 adet Nether Yıldızı
 • 4 adet Ruh Kumu
 • 3 adet Wither kafası
 • 5 adet Cam
 • 5 adet Kum
 • 3 adet Obsidyen

Minecraft güç feneri yapmak için ilk önce nethar da 4 adet ruh kumu toplayınız. Ardından nether kalesine gidip witherler den 3 adet witcher kafası düşürünüz. Bunu yaparken dikkatli olun çok güçlülerdir. Oyun dünyanıza dönün ve evinizden uzakta üst üste 2 ruh kumu ve sağına soluna 1 ruh kumu koyunuz.

Koyduktan sonra 3 adet wither kafasını ruh kumunun üstüne koyunuz ve witcher gelmiş olacak. Burada çok dikkat etmelisiniz oyunun güçlü bir bosstur ve açık arazide yapılması halinde hemen uçacaktır bu yüzden derinlerde mağaralarda yapmanızı öneririz. Boss’u kestikten sonra nether yıldızı düşecektir. Böylece makalemizin başında bahsettiğimiz gibi Nether yıldızı yapımı yerine bu şekilde Nether yıldızına sahip olabilirsiniz.

Minecraft cam yapabilmek kumu oyun içerisinde derelerde veya okyanuslarda çok kolay bulabilirsiniz. Bulduktan sonra fırına koyarak cama çeviriniz. Obsidyen bulmayı yukarıda anlattık ancak özet geçmek gerekirse lava su koyarak obsidyene çeviririz ve elmas kazma ile kazılır.

Minecraft güç fenerinin yapımı ise çalışma masasında en alt 3 kutucuğa obsidyen koyup en ortaya nether yıldızı koyunuz. Ardından etrafını cam ile çevirip Minecraft güç fenerini yapınız.

Minecraft Wither Yapımı🔵

Minecraft Wither yapımı için 4 ruh kumu ve 3 adet wither kafasına ihtiyacımız var. Ruh kumu elde etmeyi yukarıda anattık o yüzden direk wither kafasına geçiyoruz. Wither kafası için nether kalesi bulmamız gerekmektedir. Bulamazsanız eğer aşağıda vermiş olduğumuz kod ile ışınlanabilirsiniz. Kaleye vardıktan sonra uzun siyah iskeletleri keserek 3 adet kafa toplayın.

Kaleye ışınlanmak için oyun içi hileler açık olmalıdır. Açık olduğundan emin olduktan sonra ‘’T’’ tuşuna basarak şu kodu giriniz;

/locate structure minecraft:fortress

minecraft wither yapımı
minecraft wither yapımı

Wither iskeletleri çok güçlüdür o yüzden aşağıdaki taktikle kesmeniz sizi koruyacaktır.

mc wither yapımı
mc wither yapımı

Wither iskeletleri 3 block büyüklüğünde olduğu için bulunduğunuz alanı 2 bloca indirerek onun geçmesini engellersiniz ve güvenli bir şekilde öldürürsünüz.

Wither iskeletlerini kestikten sonra normal dünyanıza gidin evinizden uzak olan bir mağaraya girin derin olduğundan emin olun. Açık arazide yapmanız halinde wither uçacak ve düz vuruş yapamaya bilirsiniz.

Minecraft wither yapmak için ise üst üste 2 ruh kumu sağına ve soluna 1 ruh kumu koyunuz. En üstüne ise 3 adet wither kafasını yerleştiriniz.

wither nasıl yapılır
wither nasıl yapılır

Bu şekilde dizdikten sonra şarzlanacak ve patlayacak dikkat edin. Minecraft witcher boss’unu kestikten sonra ise nether yıldızı verecektir. Minecraft güç feneri için gereken en önemli malzemeyi elde etmiş olduk.

minecraft wither nasıl yapılır
minecraft wither nasıl yapılır

Minecraft Cam Yapımı🟢

Minecraft cam yapımı için bize gereken kum ve fırındır. Fırın yapımını yukarıda gösterdik o yüzden direk konuya girelim. Göllerde, derelerde ve okyanusların içinde veya kenarında çıkmaktadır. Kumları kazdıktan sonra fırında pişiriniz.

minecraft cam yapımı
minecraft cam yapımı

Minecraft obsidyen nasıl elde edileceğini yukarıda anlattık o yüzden onu es geçerek

Minecraft güç feneri yapımına geçelim. Toplamış olduğumuz bu malzemeleri çalışma masasını açarak en alt bölüme 3 adet obsidyen koyunuz. Koyduktan sonra ortaya nether yıldızını koyunuz ve boş kalan kısımlarını camlar doldurunuz.

mc cam nasıl yapılır
mc cam nasıl yapılır

Yukarıdaki resime bakarakta cam üretimini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece Minecraft fener yapımı rehberimizin üçüncü fener türü olan güç feneri yöntemini de öğrenmiş oldunuz.

Minecraft Güç Feneri Aktifleştirme🟡

Minecraft güç feneri aktifleştirmek için demir, altın, zümrüt, elmas ve netherit’ten elimizde en fazla bol olanını kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Aktifleştirmek için bu kaynaklardan birini block haline çevirmeliyiz. Feneri 3×3’ten, 9×9’a kadar büyüterek büyüleri açabiliriz. Aşağıdaki görsele bakarak sizde fenerinizi kurabilirsiniz.

minecraft güç feneri aktifleştirme
minecraft güç feneri aktifleştirme

Feneri hangi materyalle yaparsanız yapın (demir, altın, zümrüt, elmas ve netherit) aynı etkiyi verecektir. Bu yüzden görselliğe önem vermiyorsanız elinizde en fazla hangisi varsa onu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Minecraft Güç Feneri Ne İşe Yarar?🟠

Minecraft güç feneri ne işe yarar? Minecraft güç feneri yaptığınızda ve sağ click ile açtığınızda basamak basamak büyüler ile karşılaşacaksınız. Bu büyülere ulaşmak için fenerinizi geliştirmelisiniz. Minecraft güç feneri size 1 kaynağa mahsus 1 büyü verecektir.

Bu kaynaklar demir, altın, elmas, zümrüt ve netherittir. Her büyü değiştirmek istediğinizde bunlardan birini fenerinize götürüp istediğiniz büyüyü seçiniz. Minecraft güç fenerinden belirli bir miktar uzaklaştığınızda büyünüz tekrarlanmayacaktır. O yüzden o büyü ile işiniz varsa fenerinizi işinizin olduğu yere kurmanızdır. Fener yanınızda olduğu sürece sürekli büyü tekrar edecektir.

Minecraft güç fenerinin boyutuna göre verdiği büyüler sırayla şu şekildedir;

 • 3×3 Fener: Hız, Adele
 • 5×5 Fener: Dirençi, Hız Desteği
 • 7×7 Fener: Kuvvet
 • 9×9 Fener: Yenileme ve diğer boyutlardaki herhangi bir büyünün 2.levelini verecektir.

Minecraft Güç Feneri Nasıl Boyanır?🔴

Minecraft güç feneri nasıl boyanır? Minecraft güç fenerinin daha güzel durmasını isterseniz herhangi bir renkli cam ile güç fenerinin saçtığı ışığı değiştirebiliriz. Renkli camı tam olarak fenerinin üstüne koyup ışığın tadını çıkarın. Renkli cam yapmasını bilmeyenler için renkli camı herhangi bir çiçeğin çalışma masasında boyasını aldıktan sonra camla birleştirilmesinden oluşmaktadır.

minecraft güç feneri nasıl boyanır
minecraft güç feneri nasıl boyanır

Diğer boyalar ile de aynı bu şekilde renkli cam elde edebilirsiniz.

mc güç feneri boyama
mc güç feneri boyama

Minecraft güç feneri yapımı yöntemini uygulamalı olarak, izleyerek yapmak isterseniz de aşağıda yer alan Minecraft güç feneri yapımı videomuzu da izleyebilirsiniz;

YouTube video

Minecraft Deniz Feneri Yapımı🟤

Minecraft deniz feneri yapımı, Minecraft fener yapımı yöntemlerimiz arasındaki son farklı çeşittir. Minecraft deniz feneri yapımı dekorasyon açısından diğer standart ve ruh fenerinden çok daha zordur. Çünkü bunu yapabilmeniz için oyununuzda bulunan anıttaki gardiyanları öldürerek yapmaktayız. Minecraft deniz feneri yapımı için gereken malzemeler şunlardır;

 • 4 adet Prizmarin Parçacığı
 • 5 adet Prizmarin Kristali

Bu malzemelerii yukarıda da dediğimiz gibi denizin altında bulunan anıtı koruyan gardiyanları öldürerek elde edersiniz. Anıtı bulamayıp oyun içerisinde hileler serbest ise aşağıdaki kod ile ışınlanabilirsiniz. Söylemiş olduğumuz malzemeleri temin ettikten sonra çalışma masasını açınız.  Açmış olduğunuz çalışma masasının köşelerine prizmarin parçacıklarını koyunuz ve boş kalan yerleri ise prizmarin kristali ile doldurunuz.

Anıta kolayca ulaşmak “T” tuşuna tıklayıp şu kodu girebilirsiniz;

 • /locate structure minecraft:monument

Bu komutu yazdıktan sonra sohbet bölümünde koordinatlar çıkacaktır yeşil renkle onun üstüne tıklayıp ışınlanabilirsiniz.

minecraft deniz feneri nasıl yapılır
minecraft deniz feneri nasıl yapılır

Minecraft Deniz Feneri için Gerekli Malzemeleri Toplama⚪️

Minecraft deniz feneri için gerekli malzemeleri toplama. Bulunmuş olduğun anıtta etrafında veya içerisinde gezen gardiyanlar göreceksiniz. Bu gardiyanlar size birden fazlası saldıracaktır bu yüzden dikkatli bir şekilde birer birer keserek lazım olan malzemeleri gardiyanlardan düşürünüz.

minecraft deniz feneri için malzemeler
minecraft deniz feneri için malzemeler

Gerekli malzemeleri gardiyanları öldürerek topladıktan sonra çalışma masasını açıp köşelere prizmarin parçacıklarını geri kalan yerlere ise prizmarin kristali ile doldurunuz.

mc deniz feneri için malzemeler
mc deniz feneri için malzemeler

Minecraft Deniz Feneri Ne İşe Yarar?⚫️

Minecraft deniz feneri ne işe yarar? Dekorasyon için kullanılmaktadır ve çoğu yapıya yakışıp aydınlatmaktadır. Yapımı ne kadar zor olsa da buna değecektir.

minecraft deniz feneri ne işe yarar
minecraft deniz feneri ne işe yarar

Minecraft fener yapımı hakkında detaylı rehberimizi okumak yerine uygulamalı videomuzu aşağıdaki linkten izleyebilir ve aklınızda kalan şeyleri yorum olarak yazabilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı içeriklerimiz;

Minecraft Fener Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Kaç Çeşit Minecraft Fener Yapılabiliyor?

Minecraft oyununda toplamda 4 farklı fener yapabiliyorsunuz. Bu fenerler; standart fener, ruh feneri, güç feneri ve deniz feneri şeklindedir.

Minecraft Fener Yapımı için Kaç Blok Lazım?

Bu sorunun cevabı yapmak istediğiniz fener çeşidine göre değişmektedir, eğer Minecraft standart fener yapımı için merak ediyorsanız toplamda minimum 9, maksimum da 164 blok gerekmektedir.

Minecraft fener yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (27 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri