Minecraft Fırlatıcı Yapımı

Minecraft fırlatıcı yapımı, Minecraft oyuncuları tarafından sıklıkla merak edilen bir konu özellikle kızıltaş devreleri yapmayı seven kullanıcılar için adeta vazgeçilmez diyebiliriz.  oyun içinde fırlatIcının çok farklı görevlerde kullanıldığını rahatlıkla görebiliriz bu kadar fazla seçeneğin olması Minecraft oyuncuları için cevher haline dönüşebiliyor.

Minecraft fırlatıcı yapımı rehberimizde sizlere “Minecraft kızıltaş yineleyici yapımı” , “Minecraft gözlemci yapımı” , “Minecraft yineleyici yapımı” , “Minecraft otomatik fırlatıcı nasıl yapılır” , “Minecraft fırlatıcı nasıl çalışır” , “Minecraft tekrarlayıcı yapımı” , “Minecraft yay yapımı” konularını da anlatacağız.

Minecraft Fırlatıcı Ne İşe Yarar?🟢

minecraft fırlatıcı ne işe yarar
minecraft fırlatıcı ne işe yarar

Minecraft fırlatıcı yapımı’na geçmeden önce Minecraft fırlatıcı ne işe yarar? konusunu anlatmak istiyoruz. Böylelikle kullanım amaçlarını ve nasıl kullanacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Minecraft oyununda fırlatıcı kızıltaş makineleri ile kullanılan, bir şeyleri fırlatmaya yarayan bir makinedir. Bu makinenin her bir boşluğu en fazla 64 yığın alabilir ve içerisinde toplam 9 boşluk bulunur, normal bir kazmayla kolayca kırılabilir.

Kare dünyamızda  çeşitli tapınaklarda tuzak olarak karşımıza çıkabilir. Tapınaktaki fırlatıcıların içinde öldürücü olabilecek ok ve zehirli iksir bulunabilir. Bu yüksek kullanışlı makine ihtiyacımız olan bazı malzemeler vardır aksi takdirde oyunun içinden tapınakla alınır fakat bu o kadar kolay değildir.

Minecraft Fırlatıcı Yapımı Rehberi🟡

Minecraft fırlatıcı yapımı karde dünyamızda önemli bir yeri vardır ister dekorasyon olsun, ister tuzak olsun istersenizde kızıltaş devresinde önemli yer oynar, yani bir şey yapmak istediğinizde illaki  kullanılacaklar listesinde birinci sırada yer alır. Oyunumuza çeşitlilik yaratan bu fırlatıcı adeta oyunun herhangi bir bölümünde kesinlikle ihtiyaç duyulacaktır.

Her eşya yapımında olduğu gibi bu Minecraft fırlatıcımız içinde gerekli malzemelere ihtiyaç duyarız fakat bu malzemeler diğer eşyalarımıza oranla biraz daha zahmetli ve zaman gerektirir.

Eğer oyuna yeni başlayan biriyseniz bu rehberimizi dikkatli okumanızı tavsiye ederiz olabildiğince ayrıntılı ve pratik bir anlatım yapmaya çalıştık. Şimdi size hangi malzemeler ve kaç adet ihtiyaç olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

fırlatıcı yapımı minecraft
fırlatıcı yapımı minecraft

Minecraft Fırlatıcı için Gerekli Malzemeler🟠

Minecraft fırlatıcı yapımı için ihtiyacımız olan belirli malzemeler vardır bu malzemelerin bazılarının adet sayısı fazla olabilir aşağıdaki tabloda verdiğimiz malzemelerin adet miktarına uymadığı sürece fırlatıcımızı elde etmek mümkün değildir. Eğer isterseniz yazdığımız adet sayısın her birini iki kat toplarsanız daha çok fırlatıcı elde edebilirsiniz.

Şimdi gelelim hangi malzemelere ihtiyacımız var;

Minecraft Fırlatıcı için Gerekli MalzemelerMalzeme Miktarı
Kırık Taş7
Yay1
Kızıltaş tozu1

Minecraft Fırlatıcı Yapımı Malzemeleri Nasıl Bulunur?🔴

Oyun dünyamızda minecraft fırlatıcımız için gereken malzemeler birbirinden biraz farklı yerdeler o yüzden yapımı oyuncuya zor gelebilir yine de az adet malzeme istemesi sayesinde bizi büyük bir uğraştan kurtarıyor diyebiliriz. Minecraft fırlatıcı yapımına geçmeden önce size bu dediğimiz malzemeleri nasıl bulacağınızı anlatacağız.

Minecraft Kırık Taş Nasıl Yapılır?⚫️

Kare dünyamızda  taş en yaygın bulunan bloktur Yeryüzünde neredeyse her yerde vardır. Mağaralarda da epeyce bulunur hatta aşağılara inildikçe artar. Yer seviyesinin üstündeki dağlar da çok miktarda taş bulunur. Kırık taşı nasıl elde edeceğimiz konusuna da gelirsek elimizdeki herhangi bir kazma türüyle taşı kırdığımızda kırık taş elde etmiş olacağız 1 taş kırarsanız 1 kırık taş elde edersiniz kazmanızı ne kadar güçlendirirseniz o kadar hızlı taşı kazabilirsiniz böylelikle de bi o kadar hızlı kırık taş elde etmiş olursunuz.

Minecraft Kızıltaş Tozu Nasıl Bulunur?🟣

Kare dünyamızda kızıltaş genellikle yer altında madenlerde bulunur 0 – 16 kare arasında rastlamamız mümkündür fakat herhangi bir kazma ile kızıltaş elde edemezsiniz en az demir seviyesinde bir kazmaya ihtiyacınız olacaktır bir kızıltaş kırdığımızda ortalama 3-4 tane kızıltaş tozu elde edebiliriz.

Minecraft Yay Yapımı🔵

Minecraft yay yapımı işlemleri için 3 ip’e ve 3 çubuğa ihtiyacımız vardır aksi takdirde yay elde edemeyiz. İp bulmak için örümcek ya da mağara örümceklerini kesebilirsiniz mağra da ve geceleri daha sık rastlama olasılığınız çok yüksek.

Çubuğu elde etmek içinse herhangi bir odun türünü kırdıktan sonra elde ettiğiniz odunu tahtaya çevirip envanterinize veya çalışma masanıza  alt alta olmak üzere boşluk olan alana iki tahta yerleştirmeniz yeterli olacaktır 1’er adet tahta koymanız durumunda 4 çubuk elde edersiniz.

Çubuğumuz ve ipimizi aşağıdaki gibi koyup bir adet yay elde edebilirsiniz.

minecraft fırlatıcı nasıl çalışır
minecraft fırlatıcı nasıl çalışır

Malzemelerimizi Elde ettiğimize göre şimdi Minecraft fırlatıcı yapımına rahatlıkla geçebiliriz.

Malzemelerimizden biri bile eksik olursa yapıma geçemeyiz.

Minecraft Fırlatıcı Yapım Aşamaları🟢

Gerekli malzemelerimizi elde ettiğimize göre şimdi de Minecraft fırlatıcı yapımı işlemlerine geçebiliriz. Yapımını anlatırken aşama aşama hareket edeceğiz böylelikle siz değerli okuyucularımız için daha kolay ve anlaşılır olacaktır.

Öncelikle her zamanki gibi çalışma masamızı bir yere yerleştiriyoruz daha sonra çalışma masamıza sağ tıklayarak açıyoruz. Resimde de gördüğünüz gibi malzemelerimizi aynı düzende yerleştiriyoruz başka türlü minecraft fırlatıcımızı elde etmemiz mümkün değildir.

minecraft fırlatıcı yapımı aşamaları
minecraft fırlatıcı yapımı aşamaları

Fırlatıcımızı hazırladığımıza göre işlemimiz tamamen hazırlanmış durumda, nasıl kullanacağınız tamamen artık size kalmış isterseniz tuzak olarak isterseniz dekorasyon olarak ya da Minecraft kızıltaş yineleyici yapımı sisteminde kullanabilirsiniz.

Böylece sizlere Minecraft fırlatıcı yapımı konusunu resimli olarak detaylı bir şekilde anlatmış olduk ancak isterseniz aşağıdaki videomuzu izleyerek uygulamalı olarak ta Minecraft oyununda fırlatıcı yapabilirsiniz.

YouTube video

Minecraft Fırlatıcı Nasıl Çalışır?🟡

Minecraft fırlatıcı nasıl çalışır? Minecraft fırlatıcımızı çalıştırabileceğimiz bir kaç yol vardır, kolay olan yol fırlatıcımızı önce yerleştiriyoruz sonra içine istediğimiz eşyayı yerleştiriyoruz içine istediğim eşyayı yerleştirdikten sonra düğme ya da şalter koyacağız.

Düğme veya şalterimizi hazırladıktan sonra ‘’Shift’’ tuşuna basılı tutup fırlatıcımızın kenarına sağ tıklıyoruz eğer şalter koyduysanız sağ tıklayıp sürekli indir kaldır yaparak fırlatıcıyı çalıştırabilirsiniz eğer düğme koyduysanız düğmeye sürekli bas çek yaparak istediğiniz eşyayı fırlatıcıdan çıkarabilirsiniz.

minecraft kızıltaş yineleyici yapımı
minecraft kızıltaş yineleyici yapımı

Zor yöntem ise kızıltaş sistemi kurarak yapmaktır bu birazda sizin yaratıcılığınıza kalmış tabiki ama basit bir örnek diyecek olursak fırlatıcımızı yerleştirdikten sonra kızıltaşımızı fırlatıcının bir yanındaki bloğa koyuyoruz böylelikle kızıltaşa bağlanmış olacak istediğin kadar kızıltaşı uzatabilirsiniz böylelikle olduğunuz yerden uzaktaki fırlatıcıyı çalıştırabilirsiniz ama ne kadar uzakta olursanız o kadar çalışması uzun sürecektir.

Kızıltaşlarımızı yerleştirdikten sonra en son yerleştirdiğimiz kızıltaş’ın sonuna şalter veya kızıltaş meşalesi koyabilirsiniz tamamen size kalmış onları koyduğunuzda fırlatıcımız çalışır hale gelecektir.

Minecraft Otomatik Fırlatıcı Nasıl Yapılır?🟠

Minecraft otomatik fırlatıcı nasıl yapılır? Minecraft oyununda normal fırlatıcılar dışında birde Minecraft otomatik fırlatıcı diye bir ürün bulunmaktadır ve gerekli malzemeleri topladığınızda otomatik fırlatıcıları üretebilirsiniz. Otomatik fırlatıcıların nasıl üretildiği, nasıl kullanıldığı ve nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki videomuzu inceleyebilirsiniz;

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı içeriklerimiz;

Minecraft Fırlatıcı Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Minecraft Fırlatıcı Çeşitleri Nelerdir?

Minecraft oyununda 2 farklı türde fırlatıcı yapabilirsiniz. İlk fırlatıcının ismi oyun içerisinde sadece fırlatıcı olarak geçiyorken, 2.fırlatıcının ismi otomatik fırlatıcı olarak geçmektedir.

Minecraft fırlatıcı yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (27 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri