Minecraft Kayış Yapımı

Minecraft kayış yapımı adlı bu makalemizde size oyun içerisinde önemli bir rol üstlenen Minecraft kayış yapımından bahsedeceğiz. Aynı zamanda kayış için gereken malzemeler için detaylı anlatım ile nereden bulabileceğinizi göstereceğiz.

Minecraft kayış yapımı rehberimizde sizlere ayrıca “Minecraft eyer yapımı” , “Minecraft balçık yapımı” , “Minecraft kayış kodu” , “Minecraft balçık topu ne işe yarar” , “Minecraft kayış nereye bağlanır” konularını da detaylı bir şekilde anlatacağız.

Minecraft Kayış Nasıl Yapılır?👀

Minecraft kayış nasıl yapılır? Minecraft kayış yapımı için 2 farklı malzemeye ihtiyacımız var biri ip diğeri ise balçık topudur. Bunların adetleri aşağıda yazmakta. Çalışma masasını açtıktan sonra en sol üst onun altı ve sağına bir ip en ortaya balçık topu ve en sağ alta ip koyarak kayış yapımını bitirmekteyiz.

  • 4 İp
  • 1 Balçık Topu
minecraft kayış nasıl yapılır
minecraft kayış nasıl yapılır

Minecraft Balçık Topu Nasıl Bulunur?🕵🏻

minecraft balçık topu nasıl bulunur
minecraft balçık topu nasıl bulunur

Minecraft balçık topu nasıl bulunur? Bildiğiniz üzere bir önceki başlığımızda sizlere Minecraft kayış yapımı işlemi için 1 adet balçık topuna ihtiyaç duyduğumuzu belirtmiştik, şimdi de sizlere balçık topunu nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

Minecraft balçık topu için balçıkların spawn olduğu yerlerde yani bataklık gibi yerlerde olmanız gerekmektedir.

Bataklığa gittiğinizde biraz vakit geçirdiğinizde orada balçık spawn olacaktır, tabi oyun zorluğunuzun barışçılda olmaması gerekmekte. Balçık spawn olduğunda onu kestiğinizde içinden balçık topu düşürecek.

Bataklığa ışınlanmak için oyunun sohbet sekmesine aşağıdaki resimdeki kodu girin ardından sohbette bi koordinat belirecek ona sol click tıklandığınızda ışınlanacaksınız.

minecraft kayış id
minecraft kayış id

Ardından aşağıdaki görseldeki koordinat gibi bir koordinat belirecek ve üstüne tıkladığınızda ışınlanacaksınız.

minecraft kayış yapımı 1.16
minecraft kayış yapımı 1.16

Minecraft İp Nasıl Bulunur?🕵🏼‍♂️

minecraft ip nasıl bulunur
minecraft ip nasıl bulunur

Minecraft ip nasıl bulunur? Minecraft kayış yapımı rehberimizde ki bir diğer malzeme ise bildiğiniz üzere ip idi. Şimdi de Minecraft oyununda nasıl ip elde edeceğinizi sizlere detaylı bir şekilde göstereceğiz. Minecraftta ipler genelde ip örümceklerini öldürdüğünüzde çıkmaktadır ancak oyununuz barışçılda değil ise akşamları etrafta da spawn olacaklardır.

Geceleri etrafta gezerek örümcekleri katledebilir, ipleri elde edebilirsiniz. Örümcekler gündüzleri yanmadığı için gece spawn olan örümcekleri gündüzde kesebilirsiniz.

Minecraft Kayış Kodu👨🏼‍💻

Minecraft kayış kodu, Minecraft oyununda kod yazarak kayış almanızı sağlayan bir yöntemdir. Minecraft oyununda sohbet kısmına geldikten sonra aşağıdaki kodu yazarsanız oyun içerisinde kayışa sahip olmuş olacaksınız.

Kod içeriğinde yer alan “Evrifaessa” yerine oyundaki isminizi 1 yerine de kaç adet kayış istiyorsanız o miktarı girmeniz gerekmektedir.

minecraft kayış kodu
minecraft kayış kodu
Minecraft Kayış Kodu/give kullanıcı adınız lead adet sayısı

Minecraft Kayış Kullanım Amaçları🟢

minecraft kayış kullanım amaçları
minecraft kayış kullanım amaçları

Minecraft kayış kullanım amaçları aslında basittir. Oyunda bulunan evinize koyun, inek ve köpek gibi mobları evinize kolayca getirip bağlayabilmenizi sağlamaktadır. Hayvan çiftliği yaparken kolayca ve hızlıca evinize getirebileceksiniz. Aynı zamanda bağlayabilmektesiniz, böylece hareketini kısıtlayıp kaçmasını engelleriz.

Minecraft kayış yapımı rehberimizde sizlere detaylı bir şekilde hem Minecraft kayış yapımı yöntemlerini hem de Minecraft kayış kodu hakkında tüm detayları gösterdik ancak tüm yöntemleri uygulamalı olarak ve izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı diğer içeriklerimiz;

Minecraft Kayış Yapımı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Minecraft Kayış ID?

Minecraft kayış ID’si oyun içinde /give (oyun içi ismin) lead (istediğin miktar) şeklindedir. Parantez içindeki bilgileri siz dolduracaksınız.

Minecraft kayış yapımı adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (23 votes)

Yorum yapın

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı!!!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

kripto para haberleri