GTA 5 Eğilme Tuşu 2022 ✔️(PC-PS-XBOX)

GTA 5 eğilme tuşu veya diğer adıyla GTA V eğilme tuşu. GTA 5 eğilme tuşu “CTRL” tuşudur. CTRL tuşuna bastığınızda karakteriniz eğilecek ve yavaşça eğilip, yavaşça yürüyerek ses çıkarmayacaktır ancak bahsettiğimiz tuş PC GTA 5 eğilme tuşudur yani GTA V oyununu bilgisayar üzerinden oynayanlar için geçerlidir. Bildiğiniz üzere GTA 5 oyunu Playstation ve XBOX cihazlarda da oynanılmaktadır.

gta v eğilme tuşu
gta v eğilme tuşu

Makalemizde sizlere göstereceğimiz eğilme tuşlarının hepsi GTA 5 oyununun varsayılan olarak kullanıcılarına sunduğu tuşlardır, eğer zamanında tuş değişikliğine gitmişseniz, varsayılan tuşu öğrenebilirsiniz, eğer isterseniz de varsayılan tuşu oyun içerisinde yer alan kontroller kısmından isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

GTA 5 Eğilme Tuşu Rehberi🟣

GTA 5 oyununda eğilme tuşları PC GTA 5 eğilme tuşu, PS3/PS4/PS5 GTA 5 eğilme tuşu ve XBOX GTA 5 eğilme tuşu olarak 3’e ayrılmaktadır. Her cihazın varsayılan olarak desteklediği kontrol tuşu farklıdır. Eğilme tuşu İngilizce de crunch olarak geçtiği için ayrıca GTA 5 oyununda çömelme tuşu olarak ta eğilme tuşu kullanılmaktadır.

GTA 5 oyunu Bilgisayar, Playstation cihazları ve XBOX cihazlarında oynanabildiği için oyunu hangi cihaz üzerinden oynuyorsanız o cihaza ait eğilme tuşuna bakmalısınız.

gta 5 eğilme tuşu ps4
gta 5 eğilme tuşu ps4

PC GTA 5 Eğilme Tuşu⚪️

PC GTA 5 eğilme tuşu makalemizin başında da belirttiğimiz gibi “CTRL” tuşudur. Varsayılan olarak bilgisayarlarda GTA 5 eğilme tuşu PC için CTRL olarak gelmektedir.

PC GTA 5
CTRL GTA 5 Eğilme Tuşu
GTA 5 eğilme tuşu pc

PS3/PS4/PS5 GTA 5 Eğilme Tuşu🟠

PS GTA 5 Eğilme tuşu diğer cihazlar ile tamamen farklıdır çünkü Playstation konsolları tamamen oyunları kendi konsoluna göre yapılandırmaktadır. Playstation cihazının hangi sürümünü kullanıyor olursanız olun GTA 5 oyununda aynı tuş ile GTA 5 oyununda eğilebilirsiniz.

GTA V oyununda aynı tuşu kullanabileceğiniz Playstation cihazları;

  • PS3
  • PS4
  • PS5

şeklindedir.

PS4 GTA 5 eğilme tuşu, PS3 GTA 5 eğilme tuşu ve PS5 GTA 5 eğilme tuşuR1” tuşudur.

PS3/PS4/PS5 GTA 5
R1 GTA 5 eğilme tuşu
GTA 5 eğilme tuşu ps3,ps4,ps5
gta 5 eğilme tuşu ps3
gta 5 eğilme tuşu ps3

XBOX GTA 5 Eğilme Tuşu🟡

XBOX GTA 5 eğilme tuşu, XBOX cihazların kendi cihazlarına özel sundukları XBOX konsollarda varsayılan olarak “RB” tuşu kullanılmaktadır. Playstation cihazlarında olduğu gibi XBOX cihazlarında kendine özel konsolları bulunuyor.

XBOX GTA 5
RB GTA 5 eğilme tuşu
xbox gta 5 eğilme tuşu
YouTube video
gta v eğilme tuşu

Benzer bazı içeriklerimiz;

GTA 5 Eğilme Tuşu ile Alakalı Sık Sorulan Sorular❓

GTA 5 Çömelme Tuşu Var Mı?

GTA 5 oyununda çömelme yerine eğilme tuşu bulunmaktadır. Makalemizde kullandığınız cihaza göre GTA 5 eğilme tuşları gösterilmektedir. Hangi cihaz için bakıyorsanız makalemizden öğrenebilirsiniz.☑️

GTA 5 eğilme tuşu içeriğimiz ile benzer içerikleri incelemek için Oyun Rehberi bağlantısını, GTA 5 hakkında daha fazla bilgi öğrenmek içinde Wikipedia bağlantısını inceleyebilirsiniz.

5/5 - (13 votes)
Yorum yapın